Szcześniak i Herdzin z wyjątkowymi piosenkami. Przypominamy koncert

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Szcześniak i Herdzin z wyjątkowymi piosenkami. Przypominamy koncert
Mieczysław Szcześniak zaśpiewał piosenki, które zaaranżował Krzysztof Herdzin Foto: J. Konecki/ PR

Cztery lata temu Mieczysław Szcześniak i Krzysztof Herdzin wystąpili w Trójce z repertuarem ze wspólnie stworzonego wyjątkowego albumu. W czwartek 21 maja, o godz. 23.05, przypominamy ten występ.

Koncert Mieczysława Szcześniaka i Krzysztofa Herdzina odbył się w studiu im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę 29 maja 2016 roku.

Muzycy zawiesili sobie poprzeczkę bardzo wysoko, decydując się na utwory z repertuaru największych: Johna Lennona, Marvina Gaye'a czy Steviego Wondera. Na płycie znalazły się zarówno przeboje-sztandary, takie jak "Satisfaction", "Yesterday" i "Tears In Heaven", ale również piosenki dużo mniej oczywiste, których odkrywanie sprawia wielką przyjemność.

Koncerty w Trójce - nagrania wideo, galerie zdjęć, zapowiedzi najbliższych występów >>>

Wykonania duetu Szcześniak-Herdzin często dalece odbiegają od oryginałów, ale za każdym razem do historii muzyki popularnej odnoszą się z wielkim szacunkiem. Płyta "Songs From Yesterday" to z jednej strony hołd złożony wykonawcom światowego formatu, z drugiej spotkanie dwóch znakomitych artystów, którym muzyka daje ogromną radość.

Zespół wystąpił w składzie:

Mieczysław Szcześniak – śpiew
Krzysztof Herdzin – aranżacje, fortepian, śpiew
Robert Kubiszyn – kontrabas
Cezary Konrad – perkusja

(mat. promocyjne)

Polecane