Waldemar Kraska: obowiązek noszenia maseczek będzie w najbliższych tygodniach zniesiony

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Waldemar Kraska: obowiązek noszenia maseczek będzie w najbliższych tygodniach zniesiony
Zdj. ilustracyjneFoto: GRZEGORZ DEMBINSKI/Polska Press/East News

– Może nie jutro czy pojutrze, ale w najbliższych tygodniach obowiązek noszenia maseczek będzie na pewno zlikwidowany. Jednak nakaz zachowania dystansu powinien obowiązywać dłużej – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.

Posłuchaj

Waldemar Kraska o obowiązku noszenia maseczek (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

Z danych resortu zdrowia wynika, że przybyło 170 nowych zakażeń. Najgorsza sytuacja jest na Śląsku, gdzie odnotowano 93 przypadki zachorowań na COVID-19.

 Liczba nowych zakażeń, jeśli chodzi o kopalnie, jest wciąż na dużym poziomie. Ale myślę, że w tym tygodniu sytuacja będzie już opanowana  powiedział w Programie 3 Polskiego Radia, Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.

1200_koronawirus_EN.jpg
Ponad 8 tys. pacjentów wyzdrowiało w Polsce z COVID-19. Najwięcej nowych zakażeń na Śląsku

 Zmniejsza się liczba osób na kwarantannie. To jest dobra wiadomość  dodał. Wiceminister zdrowia wyraził też nadzieję, że obecne nawyki higieniczne pozostaną z nami na dłużej. 

Wirus wróci jesienią?

Waldemar Kraska pytany był również o termin zlikwidowania obowiązku noszenia maseczek.  Może nie jutro czy pojutrze, ale w najbliższych tygodniach obowiązek noszenia maseczek będzie na pewno zlikwidowany. Jednak nakaz zachowania dystansu powinien obowiązywać dłużej  mówił.

CZYTAJ RÓWNIEŻ >>> Japonia planuje zniesienie stanu wyjątkowego, premier Włoch oczekuje większej pomocy od UE. COVID-19 na świecie

 Mam nadzieję, że okres wakacyjny będzie sprzyjał temu, że wirusa będzie mniej. Jesienią może on jednak wrócić  stwierdził wiceszef resortu zdrowia.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Gość: Waldemar Kraska (wiceminister zdrowia)
Data emisji: 20.05.2020
Godzina emisji: 17.45

kad/mk

Polecane