"Nie ma mnie przy tobie". Muzycy grupy Nastroje walczą z samotnością wśród seniorów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Nie ma mnie przy tobie". Muzycy grupy Nastroje walczą z samotnością wśród seniorów
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Daxiao Productions

"Nie ma mnie przy tobie" to utwór zespołu Nastroje, do którego przygotowano wyjątkowy teledysk we współpracy ze Stowarzyszeniem mali bracia Ubogich. Ich wspólnym celem jest walka z samotnością wśród osób starszych.

Posłuchaj

Teledysk z ważnym przekazem. Nastroje i "Nie ma mnie przy tobie" (Pamiętamy o seniorach/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W nagranym w czasie pandemii teledysku możemy zobaczyć ujęcia z dronów przedstawiające ulice Krakowa, Warszawy, Olsztyna, Wrocławia i Poznania, połączone z portretami seniorów.

– Zespół Nastroje zwrócił się do nas, chcąc wraz z nami uwrażliwiać na temat samotności starszych osób. Chcieliśmy pokazać, że tak jak my w czasie kwarantanny zostaliśmy uwięzieni, tak wielu seniorów żyje w takich warunkach od lat. Nie wychodzą z domów, są samotni, odizolowani. 30 proc. osób po 60. roku życia w ogóle nie wychodzi z domów – mówi Małgorzata Karpińska ze Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

Grupa Nastroje  (foto: mat. promocyjne) Grupa Nastroje (foto: mat. promocyjne)

– Tytuł teledysku, czyli "Nie ma mnie przy tobie", mocno dotyka obecnej sytuacji, kiedy nasi wolontariusze są cały czas w kontakcie telefonicznym z podopiecznymi, ale wiedzą, że nic nie zastąpi tego bezpośredniego kontaktu. Słuchając utworu, możemy wejść w sytuację naszych wolontariuszy. Jest to trudna sytuacja także dla tych, którzy pomagają – podkreśla rozmówczyni Elżbiety Korczyńskiej.

***

Tytuł audycji: Pamiętamy o seniorach
Autorka audycji: Elżbieta Korczyńska
Gość: Małgorzata Karpińska (Stowarzyszenie mali bracia Ubogich)
Data emisji: 20.05.2020
Godzina emisji: 12.41

kr


Polecane