"Dwa psy przeżyły" – Ten Typ Mes zadebiutował jako powieściopisarz

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Dwa psy przeżyły" – Ten Typ Mes zadebiutował jako powieściopisarz
Piotr Szmidt/Ten Typ Mes "Dwa psy przeżyły", wyd. Wielka LiteraFoto: mat. promocyjne

– To powieść, która na pewno spodoba się fanom hip-hopu – tymi słowami Mariusz Cieślik rozpoczął swoją recenzję debiutanckiej powieści Piotra Szmidta znanego jako raper Ten Typ Mes. Książka zatytułowana "Dwa psy przeżyły" ukazała się 6 maja nakładem wydawnictwa Wielka Litera.

Posłuchaj

Mariusz Cieślik o powieściowym debiucie Tego Typa Mesa (Przodownicy lektury/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Główny bohater powieści Walter E., producent muzyczny, samotnik i pieniacz postanawia popełnić samobójstwo. Zanim ostatecznie wymiksuje się spośród żywych, chce jednak wyrównać rachunki, nadać swoim fanaberiom znaczenie, rozliczyć teraźniejszość, którą zafascynowani prze- i przyszłością rówieśnicy zdają się lekceważyć. Jad, ironia, seks, używki i muzyka nakręcają bohatera, który lubi stawiać się w roli sędziego. Czy jednak plan Waltera okaże się równie przemyślany, jak jego tyrady o szalonych czasach, w których przyszło mu (nie) żyć? 

Ten Typ Mes Ten Typ Mes  (foto: mat. promocyjne)

– Fabuła jest mocno sensacyjna, chociaż dla mnie jest to mniej istotne, bo bardzo ciekawa tu jest warstwa obyczajowa, którą znamy z tekstów raperów. Jest tu też ciekawy wątek mediów społecznościowych, które nie są przedstawione w sposób pozytywny. Najciekawszy jest tutaj portret człowieka żyjącego na pograniczu świata przestępców i świata show-biznesu. Tacy ludzie są ciekawym tematem – ocenił autor audycji.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Data emisji: 20.05.2020
Godzina emisji: 10.43

mat. prasowe/kr

Polecane