Rzecznik MEN: chcielibyśmy, by uczniowie mogli mieć wakacje

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Rzecznik MEN: chcielibyśmy, by uczniowie mogli mieć wakacje
Wnioski o świadczenie z programu można składać do końca listopada.Foto: shutterstock.com/Evgeny Atamanenko

- Zgodnie z naszymi zapowiedziami, z tym co mówił minister edukacji narodowej, chcielibyśmy, aby uczniowie mogli mieć wakacje. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie powinni mieć czas wolny - mówiła w Programie 3 Polskiego Radia Anna Ostrowska, rzecznik prasowy Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Posłuchaj

Anna Ostrowska: w tej chwili ważą się decyzje dotyczące opieki nad dziećmi w klasach 1-3 (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+
Jedynka Dariusz Piontkowski 1200.jpg
Szef MEN: otwarcie szkół zależy od opinii ministra zdrowia

W związku z epidemią koronawirusa, od połowy marca zawieszone są zajęcia stacjonarne w szkołach. Lekcje prowadzone są zdalnie. Przesunięte zostały też terminy egzaminów zewnętrznych, w tym egzaminu ósmoklasisty, który miał być przeprowadzony w kwietniu oraz matur, które miały rozpocząć się 4 maja.

Anna Ostrowska, która była gościem Programu 3 Polskiego Radia zaznaczyła, że "zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach to koniec czerwca". - Tutaj nie przewidujemy zmian - stwierdziła.

- Zgodnie z naszymi zapowiedziami, z tym co mówił minister edukacji narodowej, chcielibyśmy, aby uczniowie mogli mieć wakacje. Zarówno nauczyciele jak i uczniowie powinni mieć czas wolny. To był dla nas bardzo trudny czas. Potrzeba odpoczynku jest dla nas wszystkich koniecznością i potrzebą - tłumaczyła.

Co z dziećmi z klas 1-3?

EN_01374995_0014 (1).jpg
Minister edukacji: nie widzę powodu, by uczniowie musieli siedzieć w maseczkach podczas egzaminu

Rzecznik MEN zapowiedziała, że "w najbliższych dniach zostaną ogłoszone decyzje ws. kolejnych etapów odmrażania gospodarki oraz powrotu do nowej normalności".

- W tej chwili ważą się również decyzje dotyczące opieki nad dziećmi w klasach 1-3. Są przecież rodzice, którzy muszą wrócić do pracy i potrzebują, aby te najmłodsze dzieci mogły znaleźć się pod opieką swoich nauczycieli - zaznaczyła.

Gość Programu 3 Polskiego Radia mówiła również o spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. - Dzisiaj został przeprowadzony szereg rozmów dot. odmrażania gospodarki. Spodziewamy się, że jutro może się odbyć konferencja prasowa. W tej chwili nie mam informacji czy będzie na niej poruszony temat dzieci z klas 1-3 - stwierdziła.

- Ważne jest również to, aby pozwolić realizować uczniom zajęcia praktyczne w szkole. Jest również kwestia egzaminów, do których się przygotowujemy. Odpowiednie wytyczne już są przygotowywane - zapewniła rzecznik resortu.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Audycja: "Zapraszamy do Trójki - popołudnie"
Prowadzący: Patrycjusz Wyżga
Gość: Anna Ostrowska (rzecznik prasowy MEN)
Data emisji: 12.05.2020
Godzina emisji: 16.23

PAP/PR3/pb

Polecane