Krzysztof Cugowski: chciałem pokazać wszystkie etapy mojej kariery

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Krzysztof Cugowski: chciałem pokazać wszystkie etapy mojej kariery
Krzysztof Cugowski Foto: Jacek Poremba

Gościa Tomasza Żądy nikomu chyba nie trzeba przedstawiać Grzegorz Cugowski to żywa legenda polskiego rocka. Obchodzący w tym roku 70. urodziny muzyk, od 50 lat nieustannie występuje, nagrywa i zdobywa serca kolejnych pokoleń słuchaczy. 

Posłuchaj

Album specjalny Krzysztofa Cugowskiego na 50. lecie pracy artystycznej (Noc z Trójką w domu)
+
Dodaj do playlisty
+

Krzysztof Cugowski "50/70. Moje najważniejsze" Krzysztof Cugowski "50/70. Moje najważniejsze"

70 lat, z czego aż pół wieku na scenie. Charyzma, niepowtarzalny, znany wszystkim głos i nieodłączne ciemne okulary. Krzysztof Cugowski – prawdziwy gigant polskiej sceny muzycznej, jeden z tych, którzy stworzyli rocka nad Wisłą, współtwórca Budki Suflera – obchodzi swój podwójny jubileusz. Z tej okazji prezentuje dwupłytowy album "50/70. Moje najważniejsze" – muzyczne credo, zbiór ulubionych piosenek śpiewanych przez pięć dekad muzycznej kariery. 

– Wszystkie te utwory pochodzą ze wszystkich okresów mojej działalności muzycznej. Nie mogło być inaczej. To płyty retrospekcyjne, które pokazują tą moją długą drogę. To jest wybór trochę subiektywny, mój własny, więc nie ma tutaj bardzo wielu rzeczy, których słuchacze by się spodziewali, ale dobierałem wedle kryterium tego, co jest dla mnie najważniejsze – mówi Krzysztof Cugowski.

Pierwsza płyta zawiera 14 utworów w nowych aranżacjach – te, które Krzysztof Cugowski ukochał szczególnie, które najmocniej zapadły mu w serce. To piękne piosenki, które zaśpiewane ponownie po latach nabrały nowych znaczeń i barw. Druga płyta to zapis koncertu Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów, który odbył się w 2018 roku w Radiu Lublin.

– Od wielu lat jestem zbieraczem płyt, słuchaczem muzyki. W momencie, gdy człowiek coś nagrywa, to nie ma do tego obiektywnego podejścia. Robi się to z przeświadczeniem, że będzie to świetne, ale efekty sa różne. Dopiero potem cżłowiek podchodzi do tego spokojnie i zastanawia się, czy mu się to podoba, jako słuchaczowi, czy nie. Nagrałem około 400 piosenek, było więc z czego wybierać – stwierdza artysta.

***

Tytuł audycji: Noc z Trójką w domu
Prowadzi: Tomasz Żąda
Goście: Krzysztof Cugowski (muzyk)
Data emisji: 12.05.2019 
Godzina emisji: 19.21

mat. prasowe/ml

Polecane