Podróż przez świat duchowy w fotografiach

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Podróż przez świat duchowy w fotografiach
Piotr Zbierski z książki fotograficznej "Echoes Shades"Foto: Piotr Zbierski

– Chciałem sprawdzić, jak wygląda życie ludzi, którzy naprawdę są blisko natury, plemion, które kultywują animistyczne rytuały. Ta moja podróż kończy się książką, ale, tak naprawdę, przeistacza się w coś zupełnie innego mówi – Piotr Zbierski, autor książki "Echoes Shades" lub po polsku "Cienie Echa".

Posłuchaj

Codzienność człowieka i natury zatrzymana w obrazach (Dzień z Trójką w domu)
+
Dodaj do playlisty
+

"Echo Shades" "Echoes Shades" Piotra Zbierskiego

"Cienie Echa" to opowieść o ludziach żyjących blisko natury, o społecznościach i plemionach kultywujących dawne rytuały ku czci swoich przodków (zdjęcia zostały wykonane w Indonezji, Afryce, Indiach oraz Rumunii). To także fotografie analizujące fenomen medycyny naturalnej w Polsce i na Syberii. 

Narracja książki prowadzi przez duchowy świat wybranych przez autora kultur. Piotr Zbierski podobnie jak w poprzednich cyklach podszedł bardzo blisko do ludzi, których spotykał, doświadczał osobiście ich życia, emocji i rytuałów.

Stworzył esej, który przekracza jedną kulturę, miejsce czy czas, a w zamian staje się opowieścią o człowieku, który wyrósł z natury, o jego popędach, sposobach komunikacji i odpuszczaniu emocji.

***

Tytuł audycji: Dzień z Trójką w domu
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Autor materiału dodatkowego: Agnieszka Obszańska
Gość: Piotr Zbierski (fotograf, podróżnik)
Data emisji:
 10.05.2020
Godzina emisji: 14.18

mat. prasowe/ml/kr

Polecane