Kortez: nic nie dzieje się bez powodu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kortez: nic nie dzieje się bez powodu
zdjęcie ilustracyjne Foto: materiały promocyjne

Kortez – jeden z najpopularniejszych wykonawców wśród Trójkowych słuchaczy – ostatni raz pojawił się na rozmowie przy naszym mikrofonie kilka miesięcy temu. Co zmieniło się u niego w tym czasie?

Posłuchaj

Co słychać u Korteza? (Popołudnie z Trójką w domu)
+
Dodaj do playlisty
+

– Robi się nowa płyta. Pracuję nad numerami. Miałem trochę materiału wcześniej, ale stwierdziłem, że to nie jest to. Praca nad płyta wygląda inaczej, niż bywało to wcześniej – mówi Kortez. 

Pandemia sprawiła, że do odwołania zawieszone zostały koncerty. Jak radzi sobie w tej sytuacji nasz gość, który pełnie swojego talentu pokazuje najwydatniej na scenie? – Wszystko jest po coś. Fajnie jest mieć przerwę, oderwać się, zobaczyć coś innego. Uwielbiam koncertować i ten moment, gdy nie gramy, w jakiś sposób działa na emocje. Gdzieś tam tego brakuje, ale wszystko dzieje się z jakiegoś powodu. Coś się otwiera, nowy rozdział, co innego się zamyka. Mieliśmy plany, by pograć w lecie, ale nie ogłaszaliśmy żadnych dat, bo jednak jest tak, jak jest – wyjaśnia.

Wielu fanów ucieszy ta informacja – Kortez pracuje nad nowym albumem. Kiedy możemy się spodziewać następcy "Mojego domu"? – Nie chcę nic mówić. Robi się muzykę i albo ona jest, albo jej nie ma. Czasem utwory powstają w godzinę, innym razem w pół roku. Ciężko to przewidzieć – mówi muzyk.

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Trójką w domu
Prowadzi: Piotr Stelmach
Gość: Kortez (muzyk)
Data emisji: 9.05.2020
Godzina emisji: 17.23

ml/gs

Polecane