"Mądrej Babci" trzy sposoby, jak nie dać się kwarantannie

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Mądrej Babci" trzy sposoby, jak nie dać się kwarantannie
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Diego Cervo

W czasie kwarantanny, kiedy jesteśmy bardziej samotni i przygnębieni, łatwo popaść w marazm, który wcale nie sprzyja naszej odporności. Dlatego warto ustanowić dla siebie samego kilka zasad. 

Posłuchaj

Jak zachować dobre samopoczucie w czasie izolacji? (Pamiętamy o seniorach/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Beata Borucka, znana w mediach społecznościowych jako pomysłodawczyni grupy "Mądre Babcie" i fanpage'a Mądra Babcia zdradziła nam trzy sposoby, jak podtrzymać dobre samopoczucie w czasie kwarantanny.

Wiedza tylko z konkretnych źródeł

– Sytuacja, w której jesteśmy, jest na tyle atrakcyjna informacyjnie, że różne źródła podają różne ciekawostki, informacje nie wiadomo skąd. Niezwykle istotne jest sprawdzanie informacji i ustalenie sobie źródeł, do których ma się zaufanie – mówi Beata Borucka. 

Wykorzystać dodatkowy czas

– Pomocną rzeczą jest znalezienie sobie fajnych zajęć, przede wszystkim takich, na które skarżyliśmy się, że nie mamy na nie czasu. Ja i moja kuzynka postanowiłyśmy uporządkować fotografie rodzinne. Wieczorami siedzimy na platformie komunikacyjnej, pokazując sobie fotografie do kamerki – opowiada.

Dbałość o ducha i ciało

– Kolejna kwestia to funkcjonowanie bardziej świadomie, np. wziąć się za ćwiczenia fizyczne i oddechowe, które wzmacniają harmonię wewnętrzną. W obecnej sytuacji jest to może nieco trywialne, ale warto zadbać o urodę. Program Babcia w domu oferuje moduł Piękna i młoda, gdzie mamy zajęcia z jogi twarzy i robienia kosmetyków z tego, co można zjeść, znaleźć w kuchennych szafkach – doradza "Mądra Babcia".

***

Tytuł audycji: Pamiętamy o seniorach
Autorka audycji: Agnieszka Furtak-Bilnik
Gość: Beata Borucka (twórczyni facebookowej grupy "Mądre Babcie")
Data emisji: 7.05.2020
Godzina emisji: 12.29

kr/gs


Polecane