Ogródek warzywny na balkonie – dlaczego warto go mieć?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Ogródek warzywny na balkonie – dlaczego warto go mieć?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Production Perig

Koronawirus uwięził nas w domach, a wielu z nas, zwłaszcza w dużych miastach, tęskni za przyrodą. Z tej tęsknoty zapraszamy ją do własnego mieszkania i zakładamy ogródki warzywne na parapetach czy balkonach.

Posłuchaj

Hodowanie własnych warzyw w domu – proste i ekonomiczne (Zapraszamy do Trójki – ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

Za hodowaniem własnych warzyw i owoców w domowym zaciszu przemawia także fakt rosnących cen żywności, spowodowanych pandemią koronawirusa i suszą.

Od prawie roku ceny żywności w Polsce rosną wyraźnie szybciej niż długoterminowy
trend (foto: igrafika.pap.pl/Marek Samczuk) Od prawie roku ceny żywności w Polsce rosną wyraźnie szybciej niż długoterminowy trend (foto: igrafika.pap.pl/Marek Samczuk)

Większość hodujących warzywa we własnych domach ogranicza się do świeżych przypraw jak bazylia czy mięta, a możliwości jest naprawdę sporo. 

– Bardzo łatwe jest posadzenie w doniczkach np. cebuli, pietruszki, małych pomidorków. Są również małe papryczki, które można uprawiać w domu – mówi prof. Stanisław Kaniszewski z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Można posadzić zarówno truskawki jak i poziomki. Temperatura pokojowa to dobre warunki do ich wzrostu i rozwoju, pod warunkiem, że zapewnimy tym roślinom odpowiednią ilość słońca i wilgotność – dodaje Sebastian Przybyłko z Wydziału Ogrodnictwa SSGW.

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi:
 Marcin Łukawski
Autor materiału reporterskiego: Izabela Woźniak
Data emisji: 7.05.2020
Godzina emisji: 9.19

kr/gs

Polecane