Szłapka: stanowisko Kidawy-Błońskiej w sprawie wyborów było słuszne

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Szłapka: stanowisko Kidawy-Błońskiej w sprawie wyborów było słuszne
Adam SzłapkaFoto: Polskie Radio

– Oświadczenie Jarosława Gowina i Jarosława Kaczyńskiego oznacza, że konsekwencja zwyciężyła. Mieliśmy rację już kilka tygodni temu, gdy Małgorzata Kidawa-Błońska i cała Koalicja Obywatelska jasno mówiły, że te wybory nie mogą się odbyć – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Adam Szłapka, przewodniczący Nowoczesnej i rzecznik sztabu wyborczego Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Posłuchaj

Adam Szłapka komentuje oświadczenie J. Kaczyńskiego i J. Gowina ws. wyborów (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

EN_gowin1200.jpg
Będzie nowy termin wyborów. Porozumienie poprze głosowanie korespondencyjne

Zjednoczona Prawica porozumiała się w sprawie wyborów prezydenckich. Wspólne oświadczenie prezesów PiS i Porozumienia – Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina – głosi, że wybory odbędą się w nowym terminie w trybie korespondencyjnym. Będą ponadto organizowane przez Państwową Komisję Wyborczą. "Po 10 maja 2020 roku oraz przewidywanym stwierdzeniu przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów, wobec ich nieodbycia, Marszałek Sejmu ogłosi nowe wybory prezydenckie w pierwszym możliwym terminie" – napisano w oświadczeniu prezesów PiS i Porozumienia. Sprawę komentował w "Salonie politycznym Trójki" Adam Szłapka.

– Na razie mamy oświadczenie dwóch posłów, którzy zadecydowali, że wybory się mają nie odbyć. Jeżeli było to uzgodnione z prezydentem Andrzejem Dudą, to jest to skrajnie nieodpowiedzialne i cyniczne – mówił polityk Nowoczesnej.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wspólne stanowisko Jarosława Kaczyńskiego i Jarosława Gowina zakłada, że wybory zostaną przeprowadzone przez Państwową Komisję Wyborczą. – Konstytucja mówi wyraźnie, jak mają wyglądać wybory prezydenckie. Ustawa, która została przekazana do Senatu i wróciła do Sejmu, jest skrajnie niekonstytucyjna i nie ma prawnika, który nie byłby politykiem, który mówi inaczej – powiedział Adam Szłapka. – W normalnym państwie nie może być tak, że organ taki jak Państwowa Komisja Wyborcza jest wyłączony z procesu wyborczego i wybory przeprowadza wicepremier, a karty do głosowania drukuje prywatna firma – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Adam Szłapka (przewodniczący Nowoczesnej., rzecznik sztabu wyborczego Małgorzaty Kidawy-Błońskiej)
Data emisji: 07.05.2020
Godzina emisji: 7.42

ml

Polecane