"Damy radę". Jak małe firmy walczą o przetrwanie?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Damy radę". Jak małe firmy walczą o przetrwanie?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/stefanolunardi

W czasie pandemii większość aktywności została z konieczności zawieszona. Małe firmy, które świadczyły usługi dla hobbystów, prowadziły restauracje czy agroturystykę dziś stoją na granicy upadłości.

Posłuchaj

Jak radzą sobie przedsiębiorcy w czasie pandemii? (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Gdzieś na dnie umysłu tkwi jednak nadzieja, że kiedyś wszystko wróci do normalności. Takie myślenie pozwala zachować resztki równowagi psychicznej, co jest dla nas bardzo ważne w tym trudnym okresie. 

W reportażu poznajemy właścicieli trzech firm:

  • Hanna i Wojciech przez wiele lat wynajmowali pokoje w swoim domu w Bieszczadach. Goście byli traktowani niemal jak członkowie rodziny. Teraz wszystko uległo zmianie… Wojciech rok temu zaczął pracować w fundacji, pomagającej m.in. osobom bezrobotnym. Prowadzili kawiarnię i biuro turystyczne. Dziś desperacko próbują utrzymać miejsca pracy i liczą na poprawę koniunktury.
  • Karczma przez wiele lat była nie tylko miejscem, gdzie można było zjeść coś smacznego. Zapraszano zespoły i artystów ludowych z okolic Warmii i Mazur. Dziś goście nie mogą tam jadać. Podejmują próby oferowania jedzenia "na wynos". Urszula – manager – czyni wiele wysiłku, by utrzymać stanowiska pracy i podnieść personel na duchu.
  • Anna i Przemek od wielu lat prowadzą szkołę nurkowania oraz mini – sklep z artykułami, potrzebnymi do uprawiania tego hobby. Ponieważ nie można prowadzić zajęć "w terenie" tj. na wodach otwartych czy na basenie, próbują prowadzić zajęcia internetowe. Wierzą, że szkolenie "na sucho" wkrótce przyda się kursantom… 

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Damy radę"
Autorka reportażu: Ewa Michałowska
Data emisji: 7.05.2020
Godzina emisji: 18.40

Polecane