"Pomogę, bo mogę". Lekcje udzielania pierwszej pomocy dla seniorów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Pomogę, bo mogę". Lekcje udzielania pierwszej pomocy dla seniorów
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Pinkcandy

Beata Borucka, twórczyni internetowej społeczności "Mądre Babcie" stworzyła cykl filmów, w których z pomocą profesjonalnego ratownika medycznego Konrada Pierzchalskiego uczy seniorów podstaw udzielania pierwszej pomocy. 

Posłuchaj

Pierwsza pomoc – co powinien wiedzieć każdy senior? (Pamiętamy o seniorach/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Cykl filmów realizowanych pod hasłem "Pomogę, bo mogę" można znaleźć na facebookowym fanpage'u "Mądra Babcia". Skąd pomysł na taką inicjatywę? – Te wszystkie wydarzenia i sytuacja, w której się znajdujemy, wywołują podwyższony stres, w związku z czym zaostrzają się nam różnego rodzaju dolegliwości, np. te związane z układem krążenia. Poza tym jesteśmy osamotnieni, uwięzieni w domach. Istnieje zasada, że kiedy ktoś źle się czuje, powinien wyjść z domu. Lepiej jest zemdleć na ulicy niż samemu w domu. Teraz tej zasady nie ma.

– To półgodzinne odcinki, w których Konrad odnosi do różnych sytuacji, które mogą nas spotkać, np. upadki, urazy i skaleczenia. To bardzo ważne, żebyśmy w czasie pandemii potrafili rozróżniać objawy i nie popadali w histerię bez potrzeby. Powinien to być obowiązkowy program dla każdego i to nie tylko w czasie pandemii – apeluje Beata Borucka.


***

Tytuł audycji: Pamiętamy o seniorach
Autorka audycji: Agnieszka Furtak-Bilnik
Gość: Beata Borucka (twórczyni facebookowej grupy "Mądre Babcie")
Data emisji: 05.05.2020
Godzina emisji: 12.30

kr


Polecane