Wojtek Mazolewski Quintet gra Komedę. Obejrzyj koncert!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Wojtek Mazolewski Quintet gra Komedę. Obejrzyj koncert!
Wojciech Mazolewski Quintet na koncercie w TrójceFoto: Wojciech Kusiński/PR

Mazolewski i muzycy jego kwintetu: Joanna Duda, Marek Pospieszalski, Oskar Torok i Qba Janicki od lat inspiruje się muzyką Krzysztofa Komedy. Jednak, impulsem do zagłębienia w jego twórczość był koncert WMQ w Londynie podczas prestiżowej serii "Church of Sound". Zespół Wojtka Mazolewskiego prócz autorskich kompozycji zaprezentował londyńskiej publiczności specjalny projekt "Polish Jazz" poświęconym legendom polskiego jazzu w tym w dużej części muzyce Komedy.

Posłuchaj

Muzyka Krzysztofa Komedy wciąż inspiruje i fascynuje. Pulsujący energią Trójkowy koncert formacji Wojtek Mazolewski Quintet (Koncerty w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

Specjalny projekt koncertowy poświęcony muzyce Krzysztofa Komedy: Wojtek Mazolewski Quintet - "Komeda". Koncert w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbył się 30 grudnia 2019 roku. W związku z niedawno obchodzonymi rocznicami urodzin i śmierci Komedy (27 kwietnia i 23 kwietnia), przypomnieliśmy go 3 maja 2020 roku o godz. 19.05.

Krzysztof Komeda (foto: mat. promocyjne) Krzysztof Komeda (foto: mat. promocyjne)

Wybuchowe koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Energetycznie łączy tradycję z nowoczesnością. Analogowe brzmienie kwintetu Wojtka nawiązujące do mistrzów jazzu łączy się z elektroniką i współczesnymi inspiracjami. Mieszają sie echa muzyki Milesa Davisa, Erica Dolphiego, Led Zeppelin, Red Hot Chili Peppers, Nirvany i Aplex Twina.

Ostatni studyjny album zespołu pt ."POLKA"uzyskał w Polsce status Platynowej Płyty, a publiczność wypełniała sale w 21 krajach na ponad 200 koncertach.


"Polka" Wojtek Mazolewski Quintet  (foto: mat. promocyjne) "Polka" Wojtek Mazolewski Quintet (foto: mat. promocyjne)

Fenomen WMQ zauważyły polskie i zagraniczne media. Portal JazzSoul.pl napisał: "Dawno żaden polski zespół jazzowy nie wzbudzał tak pozytywnych emocji i nie przyciągał na koncerty takiej ilości fanów."

Prestiżowy amerykański magazyn jazzowy "DownBeat" przyznał albumowi "Polka - Worldwide Deluxe Edition" maksymalną ocenę pięciu gwiazdek a angielski portal "Kind of Jazz" uznał go za jednego z kandydatów do tytułu "Płyty Roku". Amerykański portal Stereogum wybrał "Polkę" obok albumu m.in Weyna Shortera do grona najlepszych płyt sierpnia.To nie pierwsze wyróżnienia dla kwintetu Wojtka przyznane przez zagraniczne media. W zeszłym roku utwór "Theme de YoYo" z singla "London" (wydawca Lanquidity Records) został wybrany przez legendę brytyjskiego radia BBC, Gillesa Petersona do pięćdziesiątki najlepszych utworów jazzowych 2017 roku.

(mat. prasowe)

Polecane