Na balkonie, w oknie, na drzwiach – #mojaflaga!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Na balkonie, w oknie, na drzwiach – #mojaflaga!
Zdjęcie ilustracyjneFoto: niepodlegla.gov.pl

– Zachęcamy wszystkich do oznaczania swoich balkonów, okien czy drzwi biało-czerwoną flagą, pokazania naszego symbolu, z którego jesteśmy dumni, pokazania jak wielu nas jest i jaką mamy siłę – namawia Jan Kowalski, dyrektor biura projektu "Niepodległa" w ramach akcji "#Mojaflaga - wywieś flagę!" Na czym ta akcja polega?

Posłuchaj

Projekt "Niepodległa" zaprasza do wzięcia udziału w akcji #mojaflaga (Zapraszamy na weekend/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Zapraszamy do akcji każdego, kto planuje wywieszenie biało-czerwonej flagi, do zrobienia zdjęcia, oznaczenia w mediach społecznościowych z hasztagiem "#mojaflaga" i dołączenie do społeczności internetowej. Teraz przechodzimy ciężki okres i trudno jest wyjść, by kupić biało-czerwoną flagę. Dobrym pomysłem jest narysowanie biało-czerwonej flagi i przykleić ją do okna na czas weekendu majowego. Jest to też sposób na zabawę z dziećmi – wyjaśnia Jan Kowalski. 

– Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Narodowe Centrum Kultury w 2016 roku, wiemy, że symbole narodowe, w tym flaga, są czynnikiem, które łączą Polaków. Aż 94 proc. respondentów uznało wtedy, że patriotyzm polega m.in. na okazywaniu szacunku fladze i innym symbolom narodowym – podkreśla.

Więcej informacji na temat akcji projektu "Niepodległa" można znaleźć na stronie internetowej.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy na weekend
Prowadzi: Katarzyna Pruchnicka
Gość: Jan Kowalski (dyrektor biura projektu "Niepodległa")
Data emisji: 02.05.2020
Godzina emisji: 
6.34

kr


Polecane