Polski Top Wszech Czasów. Jak to wszystko się zaczęło i co czeka nas w tym roku?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Polski Top Wszech Czasów. Jak to wszystko się zaczęło i co czeka nas w tym roku?
To utwór "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena zwyciężył pierwszy Polski Top Wszech Czasów w 2007 rokuFoto: tvp.pl

– Kiedyś w Trójce wszystkie pomysły rodziły się na korytarzu. Tam z Piotrem Stelmachem dyskutowaliśmy, czy w majowe święta nie zaproponować Słuchaczom polskiego zestawienia wszech czasów – wspomina Piotr Baron. Od tej dyskusji mija dziś już 13 lat, a na antenie Trójki można słuchać wyjątkowego, bo dwudniowego Polskiego Topu Wszech Czasów.

Posłuchaj

Za kulisami Polskiego Topu Wszech Czasów (Zapraszamy do Trójki – ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

W dniach 1 i 2 maja eter radiowej Trójki wypełni się polskimi utworami, zarówno tymi w krótkich wersjach radiowych, jak i tymi kilkunastominutowymi. Tegoroczny Polski Top Wszech Czasów prowadzą: Marek Niedźwiecki, Piotr Baron, Piotr Stelmach oraz Piotr Metz.

– Zagramy około dwieście utworów, a nie sto, jak to było do tej pory. Jest to odpowiedź na prośby Słuchaczy Trójki, żeby wyjść poza magiczny zestaw stu utworów. Nie ukrywajmy – najczęściej w czołówce Polskiego Topu Wszech Czasów pojawiają się utwory z tego samego kręgu, być może wymieszane kolejnością. Teraz będziemy mogli sięgnąć znacznie głębiej. Najstarsze utwory w Topie sięgają nawet lat 50. – mówi Piotr Metz. 

– Podczas Topów po prostu się spotykamy. Przypominają nam one o tym, że radio jest po to, żeby łączyć ludzi. Wszystkie notowania, które były i to, które będzie, łączyły i będą łączyć – podsumowuje Piotr Stelmach.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Piotr Łodej
Autorka materiału reporterskiego: Izabela Woźniak
Data emisji: 1.05.2020
Godzina emisji: 6.44

kr/mk

Polecane