Waglewski Fisz Emade i "Matka, Syn, Bóg". Zobacz wideo z koncertu!

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Waglewski Fisz Emade i "Matka, Syn, Bóg". Zobacz wideo z koncertu!
Wojciech Waglewski/Fisz/EmadeFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

– To nasz najbardziej osobisty, najgłębszy i jednocześnie najprawdziwszy materiał – mówił po premierzy płyty "Matka, Syn, Bóg" Wojciech Waglewski. Utwory z tego albumu grupa Waglewski Fisz Emade zaprezentowała w studiu im. Agnieszki Osieckiej w 2014 roku. Koncert ten przypomnieliśmy 27 kwietnia o godz. 23.05.

Pięć lat po wydaniu "Męskiej muzyki", która pokryła się platyną, w październiku 2013 roku z drugą płytą powrócił projekt Waglewski Fisz Emade. Tytuł albumu "Matka, Syn, Bóg" sugeruje, iż wypowiedź artystyczna dotyczy spraw ważnych, ale w wielu przypadkach potraktowanych z dystansem charakterystycznym dla Waglewskich.

Waglewski Fisz Emade o tworzeniu albumu "Matka, Syn, Bóg": to było mocne przeżycie >>>

Producentem muzycznym albumu jest Emade, który także gra we wszystkich utworach na perkusji. Słowa napisali Fisz (głos, gitara basowa) i Wojciech Waglewski (głos, gitary). Kompozycje w większości należą do Wojciecha Waglewskiego. Płyta powstawała od kwietnia do sierpnia 2013 w warszawskim Studio S-4, Studio Sound & More oraz Studio Master Lab Jacka Gawłowskiego.

Gościnnie na krążku pojawili się m.in. Miłosz Pękala  wibrafon (grający m.in. z zespołem Mitch&Mitch), Iwona Skwarek  głos (wokalistka duetu Rebeka), Mariusz Obijalski  fortepian (Tworzywo, Natu), Stefan Wesołowski  instrumenty smyczkowe.

 Tym razem jest to płyta wymyślona wspólnie, zespołowo, ponieważ od czasu poprzedniej płyty, będącej jednorazowym projektem, powstał zespół Waglewski Fisz Emade... W związku z tym słychać tu większą dojrzałość i większą spójność materiału. Po ukończeniu i przesłuchaniu całości nie mogliśmy oprzeć się wrażeniu, że to najbardziej osobisty, najgłębszy i jednocześnie najprawdziwszy materiał, biorąc pod uwagę wszystko to, czego dokonaliśmy do tej pory  mówi o albumie "Matka, Syn, Bóg" Wojciech Waglewski.

(mat. prasowe/mk)

Polecane