"Mamy nadzieję, że nic się nie zmieni". Minister edukacji o terminach egzaminów

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Mamy nadzieję, że nic się nie zmieni". Minister edukacji o terminach egzaminów
Dariusz PiontkowskiFoto: Trójka

– Staraliśmy się dać dosyć długą perspektywę uczniom, ich rodzicom – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister edukacji Dariusz Piontkowski o terminach egzaminów. 

Posłuchaj

Dariusz Piontkowski o terminach egzaminów (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

Po 24 maja do szkół wrócą uczniowie, a na uczelnie studenci. Do egzaminów uczniowie mają przystąpić w czerwcu. Matury rozpoczną się ósmego, między 16 a 18 czerwca planowane są egzaminy ósmoklasisty, a 22 czerwca – egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. W połowie sierpnia odbędą się egzaminy dla uczniów szkół policealnych. Czy daty egzaminów mogą jeszcze zostać przesunięte?

EN_las1200.jpg
Cztery etapy znoszenia ograniczeń. Przedstawiamy szczegółową listę zmian

– Mamy nadzieję, że się nic nie zmieni. Oczywiście sytuacje będzie zależała przede wszystkim od tego, jak epidemia będzie się rozwijała, albo zwijała, na co mamy nadzieję – powiedział Dariusz Piontkowski. 

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Minister edukacji podkreślił, że należy przeprowadzić egzaminy i starano się dać dosyć długą perspektywę uczniom, ich rodzicom. – To był też postulat przez nich zgłaszany – przypomniał gość Trójki. W jego opinii terminy egzaminów są na tyle odległe, że jest dość czasu, aby spokojnie się do nich przygotować. 

Łukasz Szumowski twitter 1200.jpg
Minister zdrowia: egzaminy będą przeprowadzone w reżimie sanitarnym

Minister, pytany o ewentualne skrócenie wakacji, poinformował, że w tej chwili taki wariant nie jest rozważany, ale decyzja w tej sprawie zapadnie pod koniec maja. 

Dlaczego w tym roku egzamin maturalny odbędzie się tylko w formie pisemnej? Dlaczego ministerstwo nie zdecydowało się na wprowadzenie konkursu świadectw? Czy jesienią nauka nadal będzie odbywać się zdalnie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki  popołudnie
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Gość: Dariusz Piontkowski (minister edukacji)
Data emisji: 24.04.2020
Godzina emisji: 17.45

fc/mk

Polecane