Jak bezpiecznie wrócić do treningów na świeżym powietrzu?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Jak bezpiecznie wrócić do treningów na świeżym powietrzu?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Dirima

Kilka tygodni temu spotkaliśmy się w naszej audycji z dr. Remigiuszem Rzepką, trenerem przygotowania fizycznego, który podpowiadał w jaki sposób możemy podtrzymać swoją formę zamknięci w domach. Teraz, gdy ponownie otwarte są lasy i park, ponownie pytamy dr. Rzepkę: jak najlepiej obecnie podejść do treningu?

Posłuchaj

Jak zacząć trening po lockdownie? (Biegam, bo lubię/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Wykorzystujmy te same ćwiczenia, które wykonywaliśmy wcześniej. Pozwolą nam one na tym etapie, jeśli nie dysponujemy jeszcze obciążeniem zewnętrznym, realizować szybkość, sprawność szybkościową, czy wytrzymałość mocy. Jedno z takich podstawowych ćwiczeń, które przedstawialiśmy dla kształtowania siły biegowej i wytrzymałości szybkościowej, to ćwiczenie przy ścianie: schodzimy do pół-przysiadu obciążając jedną nogę i dynamicznie wychodzimy w górę. Powtarzanie tego przy drzewie, wykonane w seriach i w komfortowym dla nas tempie, będzie czymś, co przygotuje nas do treningu właściwego – mówi gość audycji.

– Znakomitym obciążeniem, w sytuacji, gdy zamknięte są siłownie, może być znaleziona w lesie kłoda. To stara metoda, ale się sprawdza – dodaje dr Rzepka.

***

Tytuł audycji: Biegam, bo lubię
Prowadzi: Krzysztof ŁoniewskiPaweł Januszewski
Gość: dr Remigiusz Rzepka (trener przygotowania fizycznego, zastępca dyrektora medycznego ds. rehabilitacji w ENEL-SPORT)
Data emisji: 23.04.2020 
Godzina emisji: 17.23

ml


Polecane