"Próba" – TZO – reaktywacja 3

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Próba" – TZO – reaktywacja 3
Janusz KukułaFoto: E. Iwanicka

Przed tygodniem retransmitowaliśmy słuchowisko, które premierę miało w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Większość premier w naszym teatrze sensacji w 2017 roku, roku 55-lecia Trójki, prezentowana była "na żywo". Historia "Próby" Izabeli Żukowskiej, słuchowiska, które tu przypominamy, jest bardziej skomplikowana. 

Posłuchaj

"Próba" Izabeli Żukowskiej w Trójce (Teatrzyk Zielone Oko/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Prapremiera odbyła się w… miejscu akcji sztuki, czyli w Teatrze na Plaży w Sopocie, podczas mini-festiwalu Teatrzyku Zielone Oko. W Trójce więc byliśmy świadkami retransmisji czy premiery tej sztuki, zrealizowanej ponownie w Teatrze Polskiego Radia? Zapytamy o to reżysera – Janusza Kukułę. Słuchowisko poprzedzi bowiem krótka rozmowa z Januszem Kukułą. Izabela Żukowska – związana z Polskim Radiem – jest autorką kilku słuchowisk oraz powieści, których akcja toczy się w Trójmieście. Kolejne jej słuchowisko "Do widzenia, jutra nie będzie", zrealizowane już zostało w studiu im. Agnieszki Osieckiej, ale najpierw postanowiliśmy przypomnieć ową sopocką "Próbę". 

Na próbę do teatru przybywa "wielka gwiazda"… Miejsce więc akcji  teatr. Czas nie do końca określony, choć akcja toczy się w istniejącym od niedawna teatrze: Teatrze na Plaży, dodajmy: w… Sopocie.

Przed emisją słuchowiska, tradycyjnie, chwilę rozmawialiśmy z reżyserem premiery, który m.in. zapyta o to, czy dzisiaj retro-teatrzyk tak samo bawi (bo rzecz jest "rozrywkowa"), jak przed laty?


Izabela Żukowska – "Próba" – 23 kwietnia 2020, godz. 22.05 (powtórka z 29 stycznia 2017)

Reżyser – Janusz Kukuła

Oprawa muzyczna – Marian Szałkowski

Reżyseria dźwięku – Tomasz Perkowski


Występują:

Anna Cieślak – aktorka

Dorota Landowska – dziennikarka

Małgorzata Kaczmarska – barmanka

Krzysztof Stelmaszyk – reżyser

Mariusz Bonaszewski – Jan Kazimierz

Andrzej Ferenc – prokurator


Czas trwania: 44'49"


Polecane