Dla osób chorych na cukrzycę i ich bliskich

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dla osób chorych na cukrzycę i ich bliskich
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Proxima Studio

Diabetycy w sytuacji pandemii koronawirusa są pełni obaw, związanych z byciem w grupie wysokiego ryzyka. Ale czy rzeczywiście słusznych? Jak powinni zachowywać się w czasie pandemii i o czym pamiętać? Gdzie mogą szukać informacji i pomocy?

Posłuchaj

Diabetycy w obliczu pandemii (Audycja specjalna/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

W Polsce na cukrzycę choruje blisko 3,5 miliona osób, przy czym wg szacunków specjalistów ponad milion osób jeszcze nie wie, że ma tę chorobę.

W audycji o niezwykle istotnych zaleceniach dla pacjentów z cukrzycą i ich opiekunów: "Nowy koronawirus SARS-Cov-2, COVID-19 a Cukrzyca", wydanych przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne i prof. dr hab. med. Krzysztofa Strojka – Konsultanta krajowego w dziedzinie diabetologii.

Opowiadamy także o Diabetofonie, czyli infolinii uruchomionej przez Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej oraz o Programie Interwencyjnego wsparcia osób z cukrzycą w okresie pandemii – Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Gośćmi audycji są: prof. dr hab. med. Dorota Zozulińska-Ziółkiewicz – kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Beata Stepanow – Prezes Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej, a także Anna Śliwińska – Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

***

Prowadzi: Elżbieta Korczyńska
Data emisji: 22.02.2019 
Godzina emisji: 0.07

Polecane