Pieskie życie w izolacji. Jak dbać o emocje czworonoga w czasie kwarantanny?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Pieskie życie w izolacji. Jak dbać o emocje czworonoga w czasie kwarantanny?
"Czas pandemii jest trudny dla każdego z nas, codziennego życie - zupełnie inne niż to sprzed kilkunastu lat".Foto: shutterstock.com/Gladskikh Tatiana

Przez ostatnie tygodnie więcej jesteśmy w domu, a więc i więcej czasu spędzamy z naszymi czworonogami, chociaż nie możemy wyprowadzać ich na dalekie, długie spacery, jak dawniej. Wydawałoby się, że dla psa to pełnia szczęścia mieć swojego człowieka obok przez cały czas, ale czy rzeczywiście tak jest?

Posłuchaj

Jak spędzać czas z pupilem w czasie kwarantanny? Porady eksperta (Popołudnie z Trójką w domu)
+
Dodaj do playlisty
+

Czy psy mają z nami w czasie epidemii lepiej, czy może trochę gorzej? Jak radzą sobie z trudną sytuacją najpopularniejsze rasy psów? – Psy reagują bardzo podobnie, jak i ludzie, kiedy ograniczy im się dostęp do tego, co jest dla nich ważne. Mogą niepokoić się, gdy zmianie ulega ich codzienna rutyna. Dla części psiaków dzisiejsza sytuacja wydaje się być neutralna, a inne mogą reagować uczuciem stresu – mówi behawiorysta i trener psów Łukasz Wacławski.

Audycji pilnie przysłuchiwał się pupil prowadzącego…  (foto: Hirek Wrona) Audycji pilnie przysłuchiwał się pupil prowadzącego… (foto: Hirek Wrona)

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Trójką w domu
Prowadzi: Hirek Wrona
Gość: Łukasz Wacławski (behawiorysta i trener psów)
Data emisji: 19.04.2020
Godzina emisji: 15.46

kr

Polecane