"Zostań w domu". Propozycje radiowej Trójki na środę

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Zostań w domu". Propozycje radiowej Trójki na środę
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/BrAt82

Co na 15 kwietnia przygotował dla słuchaczy Program 3 Polskiego Radia?

W porannym "Zapraszamy do Trójki" (godz. 6.05-10.00) dwa "Salony polityczne Trójki": o godz. 7.45 rozmowa Beaty Michniewicz z Jackiem Sasinem, wicepremierem, ministrem aktywów państwowych, o godz. 8.13 – z prof. Andrzejem Zybertowiczem, doradcą społecznym Prezydenta RP.

O godz. 6.40 materiał reporterski Izabeli Woźniak o czesnym w szkołach prywatnych - czy pozostaje takie same w czasie zdalnego nauczania? I co z opłatami za studia i kursy dodatkowe u prywatnych podmiotów?

O godz. 8.45 Krystian Hanke w "Projekcie tata" wraz z ekspertami podpowie, jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci w sieci oraz jak korzystać z platform do zdalnego nauczania.

O godz. 8.50 materiał Tomasza Jeleńskiego związany z wchodzącym następnego dnia (czwartek 16.04) obowiązkiem zakrywania twarzy w miejscach publicznych. Jak zdobyć maseczkę – kupić, uszyć, zgłosić się do samorządów? A może użyć szalika lub chusty?

O godz. 9.45 rozmowa z prof. dr. hab. Markiem Figlerowiczem, dyrektorem Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN – jednostki, która opracowała prototyp testu na koronawirusa – zejestrowanego przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych wyrobów medycznych i Produktów Biobójczych.

O godz. 10.15 na antenie Gabriela Darmetko i "Vlogowskaz", którego tematem będzie #Pogotowiekryzysowe. Karolina Cwalina  coach i Sylwia Miller  psychoterapeutka, w każdy piątek przygotowują na Instagramie porady, jak przetrwać czas kwarantanny. 

O godz. 11.15 w ramach rekomendacji kulturalnych  propozycje dla dzieci z Teatru Nowego w Warszawie, a dla dorosłych spektakle on-line.

O godz. 14.15 w "Nauce słuchania" Michał Margański i Igor Boxx o czasie spędzanym w domu, który można przeznaczyć na skatalogowanie kolekcji płyt. 

O godz. 15.10 materiał Izabeli Woźniak o UOKiK, który podjął interwencję w sprawie zawyżania cen maseczek i płynów dezynfekujących.

O godz. 15.30 materiał Kuby Witkowskiego o poznańskiej infolinii wsparcia, tzw. telefonie serdeczności dla starszych osób, którym doskwiera izolacja.

O godz. 17.10 materiał Marcina Pośpiecha o tym, jak poszczególne kraje zamierzają ponownie "włączyć" gospodarkę i kiedy to zrobią. Niemcy np. mówią o tym coraz głośniej, w Polsce również są plany stopniowego "odmrażania" niektórych działów gospodarki od 19 kwietnia.

O godz. 17.35 materiał Justyny Godz nt. akcji #uratujlato. Stali bywalcy restauracji, kawiarni, salonów fryzjerskich i kosmetycznych chcą wesprzeć ich ulubione lokale finansowo. Internauci pod hasłem #uratujlato zachęcają do zakupu cyfrowych voucherów, które będzie można wykorzystać w przyszłości.

O godz. 18.45 na antenie reportaż "Kryzysowe projektowanie", którego autorką jest Beata Kwiatkowska.
Pod tym hasłem projektanci i drukarze z Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie włączyli się w akcję tworzenia i produkowania sprzętu chroniącego zdrowie medyków. W budynku, otwartego specjalnie na potrzeby tej inicjatywy, wydziału na ulicy Myśliwieckiej powstają projekty adapterów do masek dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego oraz przyłbice dla medyków. W akcję włączył się współpracujący z ASP ratownik medyczny Jakub Omalecki.

O godz. 23.05 retransmisja koncertu formacji Pablopavo i Ludziki, który w radiowej Trójce odbył się 17 marca 2013 roku. W czasie koncertu zespół zaprezentował utwory z pierwszych dwóch płyt grupy oraz kilka premierowych utworów, które miały trafić na kolejną płytę "Polor". Pochodzi z niej jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów zespołu – "Dancingowa piosenka miłosna".

Polecane