Kwantechizm, czyli klatka na ludzi

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kwantechizm, czyli klatka na ludzi
Fragment okładki książki "Kwantechizm, czyli klatka na ludzi"Foto: mat. promocyjne

12 marca 2019 roku, w "Klubie Trójki" gościł autor książki o intrygującym tytule "Kwantechizm, czyli klatka na ludzi" – fizyk, dr hab. Andrzej Dragan. Przypomnieliśmy tę rozmowę we wtorek 14 kwietnia 2020 roku.

Posłuchaj

Dr hab. Andrzej Dragan gościem Katarzyny Borowieckiej (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

"Kwantechizm, czyli klatka na ludzi" "Kwantechizm, czyli klatka na ludzi" dr. hab. Amdrzeja Dragana

Satysfakcja z czytania książki Andrzeja Dragana jest wielopoziomowa, bo nie dość, że coś zaczyna świtać – a za cel autor postawił sobie wyjaśnienie laikom podstaw teorii względności i fizyki kwantowej, to jeszcze chwilami ma się wrażenie, że to wściekle złośliwy i wściekle dowcipny stand-up, a w dodatku czegoś dowiadujemy się także o pędzie do wiedzy i życiu autora.

Autora, który popularyzował naukę także za pomocą filmów. 

– Fizyka jest w ogóle bardzo trudnym tematem. Nie tylko dla humanistów, ale dla fizyków także. Nasza praca to jest takie ciągłe zatwardzenie myślowe. My ciągle próbujemy coś zrozumieć i wciąż mamy z tym problem. To bardzo frustrująca praca. Człowiek, który nie jest przyzwyczajony do takiego wysiłku, podchodzi do takich tematów z pewną niepewnością – mówił w audycji dr hab. Andrzej Dragan.

Jaka była przygoda z hipnozą Andrzeja Dragana? Dlaczego warto sięgnąć po książkę "Kwantechizm, czyli klatka na ludzi"? Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

Tytuł audycji: Klub Trójki
Prowadzi: Katarzyna Borowiecka
Gość: dr hab. Andrzej Dragan (fizyk)
Data emisji: 14.04.2020
Godzina emisji: 2.00

kw

Polecane