"Pasja" według Witolda Janiaka i Adama Rymarza. Zobacz wideo

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Pasja" według Witolda Janiaka i Adama Rymarza. Zobacz wideo
Witold Janiak i Adam Rymarz Foto: W. Kusiński/ PR

Koncert pieśni pasyjnych ze wspólnego albumu Witolda Janiaka i Adama Rymarza "Stabat Mater Dolorosa" odbył się w Trójce 14 kwietnia 2017 roku. Nagranie tego występu przypomnieliśmy 10 kwietnia 2020 roku.

Posłuchaj

"Pasja" wedug Witolda Janiaka i Adama Rymarza (Koncert/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Adam Rymarz to wokalista, dyrygent i trener wokalny obdarzony słuchem absolutnym. Witold Janiak jest pianistą jazzowym, absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach.

Koncert oparty o materiał z albumu "Stabat Mater Dolorosa…" zawierał m.in. tradycyjne pieśni wielkopostne, a także impresje na temat tytułowego "Stabat Mater" G.B. Pergolesiego.

Sami artyści tak mówią o wspomnianym materiale: W naszych opracowaniach dążyliśmy do maksymalnego uwydatnienia mistycznego, pasyjnego i modlitewnego charakteru tych dzieł. Nacisk położyliśmy na umocnienie modalnego charakteru kompozycji przez co ogólny nastrój koncertu zbliża się do średniowiecznego rozumienia Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa. Prym wiedzie tu głos z fortepianem, dyskretnie tylko wspomagany brzmieniem syntezatorów i dźwięków z komputera. Momenty improwizowane scalają sonorystycznie całość, budując bardzo osobisty, introwertyczny charakter.

(ei/mat. promocyjne)

Polecane