D. Karłowicz: Lech Kaczyński był zakochany w Polsce

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
D. Karłowicz: Lech Kaczyński był zakochany w Polsce
Prezydent Lech KaczyńskiFoto: wydawnictwofronda.pl

– Lech Kaczyński był człowiekiem poważnym w tym pajacującym świecie polskiej polityki – wspominał filozof, redaktor naczelny "Teologii Politycznej" dr Dariusz Karłowicz w 10. rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem.

Posłuchaj

Śp. prezydent Lech Kaczyński we wspomnieniach dr Dariusza Karłowicza (Dzień z Trójką w domu)
+
Dodaj do playlisty
+

Dr Dariusz Karłowicz był jednym ze współpracowników śp. Lecha Kaczyńskiego, na którego prośbę współtworzył m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego. Znał również bardziej prywatne oblicze tragicznie zmarłego prezydenta.

– Był człowiekiem niewątpliwie zakochanym w swojej żonie, ogromnie kochającym swoją córkę, ogromną miłością i szacunkiem obdarzającym swojego brata. Był człowiekiem z całą pewnością zakochanym w Polsce. Pamiętam rozmowę o sytuacji, w której dobre imię Polski mogło zostać wystawione na szwank. Lech chodził wtedy w tę i z powrotem energicznym krokiem z podwiniętymi rękawami koszuli, a na jego twarzy było widać, że ta sytuacja wywołuje jego głęboką irytację – opowiada. – Oczywiście nie tylko on zginął pod Smoleńskiem, ale i wielu wspaniałych Polaków, których wyjątkowość jest niepowtarzalna. W Smoleńsku zbiegły się wszystkie negatywne wektory polskiej historii – dodał rozmówca Mariusza Cieślika.

***

Tytuł audycji: Dzień z Trójką w domu
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Gość: dr Dariusz Karłowicz (filozof, redaktor naczelny "Teologii Politycznej", prezes Fundacji Świętego Mikołaja)
Data emisji: 10.04.2020
Godzina emisji: 13.35

kr

Polecane