Spotkania literackie i premiery online – oto, co przygotowali twórcy swoim czytelnikom

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Spotkania literackie i premiery online – oto, co przygotowali twórcy swoim czytelnikom
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Maglara

Wojciech Chmielarz, Wojciech Kalinowski, Szczepan Twardoch, Jakub Ćwiek – to tylko niektórzy z autorów, którzy niemal codziennie publikują fragmenty swoich nowych powieści online.

Posłuchaj

Świat literatury zagościł w sieci (Przodownicy lektury/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Spotkania literackie online

To nie wszystko – Unia Literacka stworzyła coś na kształt literackiego festiwalu, który ruszył na facebookowym profilu stowarzyszenia 16 marca. Codziennie o godz. 18:00 internauci przez trzy kwadranse mogą słuchać swoich ulubionych autorów, którzy czytają swoje zarówno nowe, jak i starsze rzeczy, a także odpowiadają na pytania. W ramach wydarzenia "UL z książkami", bo tak nazywa się akcja, pojawili się już m.in. Zygmunt Miłoszewski, Magdalena Grzebałkowska, Jacek Dehnel Inga Iwasiów oraz nasza noblistka Olga Tokarczuk. We czwartek 9 kwietnia czytelnicy spotkają się z Julią Fiedorczuk, która przeczyta fragmenty znanej Słuchaczom Trójki powieści "Pod Słońcem".

Harry Potter zostaje w domu

Brytyjska autorka kultowego cyklu przygód Harry'ego Pottera J.K. Rowling stworzyła serwis "Harry Potter At Home", Na portalu dla wszystkich fanów sagi i umieszczono tam dużo ciekawych informacji dotyczących cyklu, poradniki wideo, quizy, a także pakiet dla nauczycieli na lekcje o Harrym Potterze.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Data emisji: 8.04.2020
Godzina emisji: 11.30

kr

Polecane