Śniadanie wielkanocne dla samotnych

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Śniadanie wielkanocne dla samotnych
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/DUSAN ZIDAR

Fundacja "Wolne Miejsce" od wielu lat organizuje w Wielkanoc spotkania dla osób samotnych. W tym roku, w związku z epidemią, organizacja zmienia ich formułę.

Posłuchaj

Wielkanocna akcja Fundacji "Wolne Miejsce" (Pamiętamy o seniorach/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Wpadliśmy na pomysł, aby przygotować to śniadanie, dojechać z nim do osób samotnych i zostawić na wycieraczce cały ten pakiet z jakimś drobnym prezentem lub kwiatem, żeby było naprawdę świątecznie. W paczkach będą też kartki z życzeniami. W środku będzie wszystko to, co włożyli tam wolontariusze, czyli serca. Poprzez to osoby w tej trudnej sytuacji, którą jest samotność, w święta będą czuły, że jest drugi człowiek, że komuś na nim zależy – opowiada prezes i założyciel Fundacji "Wolne Miejsce" Mikołaj Rykowski.

Wielkanoc dla samotnych w nowej formule – jak wziąć w niej udział?

Informacje dla osób, które chciałyby otrzymać śniadanie wielkanocne w ramach świątecznej akcji Fundacji "Wolne Miejsce", znajdują się na jej stronie internetowej. Chętni chcący uczestniczyć w przygotowywaniu, pakowaniu i rozwożeniu posiłków, Mikołaj Rykowski zachęca do kontaktu pod numerami telefonów 694 019 254, 501 422 589 lub 504 067 869. Zgłoszenia przyjmowane są także drogą mailową pod adresem biuro@wolnemiejsce.pl.

Śniadanie wielkanocne w takiej formie zostanie zorganizowane 12 kwietnia w miastach takich jak m.in. Warszawa, Łódź, Kalisz, Kołobrzeg i Olsztyn.

***

Tytuł audycji: Pamiętamy o seniorach
Autorka audycji: Elżbieta Korczyńska
Gość: Mikołaj Rykowski (prezes i założyciel Fundacji "Wolne Miejsce")
Data emisji: 06.04.2020
Godzina emisji: 12.30

kr


Polecane