Drukarze 3D na pomoc polskim szpitalom. Drukowane gogle i przyłbice dla pracowników służby zdrowia

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Drukarze 3D na pomoc polskim szpitalom. Drukowane gogle i przyłbice dla pracowników służby zdrowia
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Stock-Asso

– Chcemy pokazać, że druk 3D to bardzo elastyczna technologia, jeżeli chodzi o możliwości produkcyjne – mówił w Trójce Bartłomiej Jarkiewicz, wolontariusz akcji "Drukarze dla szpitali".

Posłuchaj

Wolontariusze drukują sprzęt ochronny dla polskiej służby zdrowia (Zapraszamy do Trójki – ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

Niedawno mówiliśmy o ogólnopolskiej akcji szycia przez wolontariuszy maseczek dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych – osób, którzy znajdują się na pierwszej linii frontu w walce z epidemią koronawirusa. W ich ślady poszli pomysłodawcy akcji "Drukarze dla szpitali", w którą zaangażowało się już ponad 630 osób dysponujących drukarkami 3D.

– Działamy wspólnie, by dostarczać przyłbice i gogle lekarzom, służbom mundurowym i wszystkim innym, którzy ich potrzebują. Oprócz wolontariuszy, czyli osób fizycznych, dołączyły się firmy, a nawet producenci drukarek 3D. W ciągu dwóch lub trzech dni byliśmy w stanie produkować pierwsze sztuki. Przyśpieszamy i drukujemy coraz więcej. W każdej chwili możemy zmienić model i wydrukować np. złączki do respiratorów czy inne potrzebne rzeczy – tłumaczy Bartłomiej Jarkiewicz.

Jak dołączyć do akcji?

Posiadacze drukarek 3D, którzy chcą produkować sprzęt ochronny dla pracowników polskiej służby zdrowia, wszelkie informacje znajdą na Facebookowym profilu akcji "Drukarze dla szpitali". 

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Piotr Łodej
Gość: Bartłomiej Jarkiewicz (wolontariusz akcji "Drukarze dla szpitali")
Data emisji: 03.04.2020
Godzina emisji: 9.14

kr

Polecane