Na pomoc seniorom w trudnej sytuacji. Doradztwo prawne w czasie koronawirusa

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Na pomoc seniorom w trudnej sytuacji. Doradztwo prawne w czasie koronawirusa
Grafika ilustracyjnaFoto: shutterstock.com/Alexander Limbach

Biuro Porad Obywatelskich w Warszawie to miejsce, gdzie osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, mogą uzyskać bezpłatne i poufne porady. 

Posłuchaj

Bezpłatne porady prawne dla seniorów w trudnej sytuacji (Pamiętamy o seniorach/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Większość osób, którym udzielamy porad jest, po 60. roku życia. Najczęściej dzwonią po informacje, gdzie mogą uzyskać wsparcie psychologiczne, dotyczące prawa pracy albo o to, czy ktoś może dostarczyć im żywność, bo oni nie chcą wychodzić z domu. Są to bardzo różne problemy – od prośby o pomoc w napisaniu pisma o trudności dużego kalibru jak utrata mieszkania czy zadłużenie. Z powodu epidemii zmieniliśmy formułę i teraz udzielamy porad telefonicznie – wyjaśnia doradczyni Biuro Porad Obywatelskich, Anna Thieme. – W odpowiedzi na potrzeby, które pojawiły się na czas epidemii, stworzyliśmy stronę na Facebooku, gdzie umieszczamy aktualne informacje, przedstawiamy propozycje kulturalne i zachęcamy do wzajemnego wsparcia – dodaje.

By skontaktować się z Biurem Porad Obywatelskich w Warszawie, należy zadzwonić pod numery telefonów: 504-630-634 (od godz. 8.00 do godz. 14:00) oraz 882-504-456 (od godz. 14.00 do godz. 20.00). Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej.

***

Tytuł audycji: Pamiętamy o seniorach
Autorka audycji: Elżbieta Korczyńska
Gość: Anna Thieme (doradczyni obywatelska Biura Porad Obywatelskich w Warszawie)
Data emisji: 03.04.2020
Godzina emisji: 12.34

kr


Polecane