Żeby być mniej samotnym. Telefon zaufania dla osób starszych

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Żeby być mniej samotnym. Telefon zaufania dla osób starszych
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/ID 12194226

"Troski i kłopoty dzielone z drugim człowiekiem maleją o połowę" – to motto telefonu zaufania dla osób starszych, które prowadzi stowarzyszenie "mali Bracia Ubogich".

Posłuchaj

Numer telefonu, który odmienia życie (Pamiętamy o seniorach/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Telefon zaufania dla osób starszych działa już jakiś czas, ale w czasie epidemii postanowiliśmy poszerzyć zakres jego działania. Zaobserwowaliśmy wzmożoną liczbę telefonów i potrzebę rozmowy osób z całej Polski. Seniorzy odczuwają ogromny stres, obawy i potrzebują takiej rozmowy, by wrócić do pewnej stabilności. Słuchawkę podnoszą doświadczone osoby, też dojrzałe wiekowo. To istotne, kiedy dzwoniący słyszą, że po drugiej stronie może być osoba, która współdzieli ich doświadczenia – wyjaśnia dyrektor stowarzyszenia Joanna Mielczarek. – Nie są to wolontariusze, tylko specjaliści. To świadoma decyzja, ponieważ dzwonią ludzie z bardzo różnymi problemami, często wymagającymi interwencji – podkreśla.

Seniorów, którzy spędzając czas epidemii samotnie w swoim mieszkaniu, nie mają możliwości rozmowy z drugim człowiekiem i podzielenia się swoimi niepokojami, zachęcamy do zatelefonowania na numer 22 635 09 54. Telefon działa od poniedziałku do piątku w godzinach 17:00 - 20:00. Z podanego numeru mogą skorzystać także opiekunowie osób starszych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej stowarzyszenia "mali Bracia Ubogich".

***

Tytuł audycji: Pamiętamy o seniorach
Autorka audycji: Elżbieta Korczyńska
Gość: Joanna Mielczarek (dyrektor stowarzyszenia "mali Bracia Ubogich")
Data emisji: 01.04.2020
Godzina emisji: 12.30

kr


Polecane