Półmaraton w czterech ścianach, czyli wirtualne biegi

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Półmaraton w czterech ścianach, czyli wirtualne biegi
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/LightField Studios

Jak wiemy, wszystkie imprezy sportowe zostały odwołane, a tych zaplanowanych na lato jest niepewny. W tej sytuacji wielu uprawiających sport zarówno zawodowo, jak i amatorsko nadal chce czerpać przyjemność ze se swojej pasji i utrzymać kondycję. Jak to robić? Z pomocą, jak i w wielu innych sferach życia, pośpieszyła technologia.

Posłuchaj

Wirtualne maratony? To możliwe! (Zapraszamy do Trójki – ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

Wirtualne biegi to aktywność realizowana dzięki różnym aplikacjom mobilnym, często dostępnym bezpłatnie. Możemy biegać samotnie lub w towarzystwie jednej osoby, możemy też ćwiczyć na bieżni w domu lub biegać dookoła stołu. Taką wirtualną metodą można przebiec nawet półmaraton.

– Nasze wirtualne biegi i wyzwania biegowe są w tych czasach świetną alternatywą. Każde wydarzenie zakłada konkretny cel do wykonania w określonym czasie. Przykładowo, "Stukilometrowy Biegacz Zawodowy" to wyzwanie, w którym musimy pokonać dystans 100 kilometrów w ciągu jednego lub dwóch miesięcy. Jest też "Wirtualny Półmaraton Piosenny", który polega na pokonaniu dystansu półmaratonu w dniach od 17 kwietnia do 1 maja – wyjaśnia Artur Sarosiek, twórca inicjatywy "Biegowe wyzwanie".

Wirtualny Półmaraton Wiosenny (foto: biegowewyzwanie.pl)"Wirtualny Półmaraton Wiosenny

– Każdy biega indywidualnie i swoje rezultaty pokazuje w aplikacjach, robiąc print screen pokonanych kilometrów tempa, czasu, tętna – dodaje biegacz amator Marcin Dzięgielewski

W wirtualnych zawodach mogą brać udział także miłośnicy innych dyscyplin sportu, takich jak kolarstwo czy wioślarstwo. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w nagraniu audycji oraz na stronie akcji Biegowe wyzwanie.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Pośpiech
Autor materiału: Tomasz Jeleński
Data emisji: 31.03.2020
Godzina emisji: 6.51

kr

Polecane