Z kawiarni i parków do… internetu

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Z kawiarni i parków do… internetu
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Dusan Petkovic

Wielka powszechna kwarantanna potrwa jeszcze trochę czasu. Wielu z nas tęskni za spotkaniami ze znajomymi, wyjściami na koncerty i inne wydarzenia. Dlatego, wiele osób przeniosło swoje życie społeczne, towarzyskie i rozrywkowe do internetu. 

Posłuchaj

Życie społeczne przeniesione do sieci (Zapraszamy do Trójki - ranek)
+
Dodaj do playlisty
+

Siedzenie w domu od wielu dni sprawia, że chcemy wrócić do normalności. Dlatego wielu z nas zaczęło się organizować w internecie, żeby zrobić coś wspólnie: oglądać koncerty, spektakle teatralne, czytać książki. Sposobów na spędzenie czasu razem jest wiele. Kontakt w obecnej chwili jest trudny, ale nie niemożliwy.

– Organizujemy sobie wirtualne lunche, przyjacielskie spotkania. Wychodzi to czasem spontanicznie, czasem planujemy je z wyprzedzeniem. Chcemy się spotkać, być ze sobą i móc na siebie popatrzeć – opowiada pani Ania, jedna z internautek organizujących internetowe spotkania.

Są nawet tacy, którzy organizują imprezy online. Fani rozrywek intelektualnych organizuję turnieje gier przez komunikatory internetowe. Można też, jak nasza redakcyjna koleżanka Roma Leszczyńska, zaprosić znajomych do rozwiązywania rebusów. – Odezwali się tacy moi znajomi, którzy milczeli przez ostatnie kilka miesięcy – mówi.

Jak długo będziemy musieli ograniczyć nasze życie towarzyskie do spotkań przez internet? Tego nie wie nikt. Natomiast, pewne jest jedno, i to nie tylko w czasach kryzysu: ludzka kreatywność i zdolność radzenia sobie z przeszkodami rzucanymi przez los, nie zna granic.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – ranek
Prowadzi: Marcin Łukawski
Autorka materiału: Izabela Woźniak
Data emisji: 26.03.2020
Godzina emisji: 639

ml

Polecane