Kiedy, z kim i po co możemy wyjść z domu? Nowe ograniczenia w przemieszczaniu się

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kiedy, z kim i po co możemy wyjść z domu? Nowe ograniczenia w przemieszczaniu się
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/fizkes

Od północy 25 marca obowiązują nowe przepisy poruszania się i gromadzenia się. Z domu możemy wychodzić tylko w uzasadnianych przypadkach. 

Posłuchaj

Nowe obostrzenia ograniczające przemieszczanie się – co dokładnie oznaczają? (Zapraszamy do Trójki – popołudnie)
+
Dodaj do playlisty
+

Nałożone ograniczenia zakładają, że możemy wychodzić do pracy, lekarza lub do sklepu, obok siebie mogą iść maksymalnie dwie osoby (nie dotyczy to rodzin), a w komunikacji miejskiej może być tylu pasażerów, ilu zajmie maksymalnie połowę miejsc siedzących. Co jednak z sytuacjami takimi jak wyjście na pocztę? 

– Możemy odebrać przesyłkę czy list polecony. Placówki pocztowe są czynne. Skróciliśmy godziny pracy ze względu na zwiększoną absencję pracowników. Jesteśmy czynni od poniedziałku do piątku przez sześć godzin dziennie, między godziną 8 a 14 lub między godziną 14 a 20. Część placówek jest czynna również z soboty. Placówki, które były całodobowe, w tej chwili są czynne od godziny 8 do godziny 20 – uspokaja rzeczniczka Poczty Polskiej Joanna Siwek.

Według nowych rozporządzeń możemy także dokonać przeglądu technicznego samochodu w warsztacie i odbywać dłuższe podróże samochodem (w których, tak jak w przypadku pieszego poruszania się, mogą uczestniczyć maksymalnie dwie niespokrewnione osoby). 

*** 

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki – popołudnie 
Prowadzi:
 Kuba Strzyczkowski
Autor materiału reporterskiego: Tomasz Jeleński
Data emisji: 25.03.2020
Godzina emisji: 15.50

kr

Polecane