"Zostań w domu" – słuchaj Trójki! Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

 • Facebook
 • Twitter
 • Wykop
 • Mail
"Zostań w domu" – słuchaj Trójki! Na co warto zwrócić szczególną uwagę?
Radio vintage/zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Everett Collection

Klasyczne powieści i lektury w mistrzowskich, aktorskich interpretacjach, ale również najnowsze radiowe adaptacje literatury krajowej i światowej, audycje satyryczne i słuchowiska – to wszystko w wykonaniu najznakomitszych polskich artystów będzie można usłyszeć w najbliższych dniach na naszej antenie. Trójka, wspierając akcję #zostańwdomu specjalnie z myślą o Słuchaczach stale poszerza swoją ofertę kulturalną.

Dobra literatura dla małych i dużych

16 marca rozpoczęliśmy powtórkową emisję fragmentów powieści Jana Brzechwy "Akademia Pana Kleksa" w interpretacji filmowego prof. Ambrożego Kleksa, czyli Piotra Fronczewskiego. Na kolejne odcinki zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 10:30. Tego samego dnia, o godz. 11.45 wystartowaliśmy z naszą nową "Powieścią w Trójce". "Pod słońcem" Julii Fiedorczuk czytają aktorzy Teatru Narodowego: Wiktoria Gorodeckaja oraz Marcin Przybylski.

Piotr Fronczewski Piotr Fronczewski  (foto: Polskie Radio)

W poniedziałek 23 marca o godz. 13.45 na naszej antenie pojawiła się "Banda Michałka" – odcinkowa powieść dla młodzieży autorstwa Ewy Karwan-Jastrzębskiej w wykonaniu Marii Seweryn i Marii Peszek. Dzień 23 marca to także czas emisji pierwszego z 20 fragmentów "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, którego będziemy mogli słuchać od poniedziałku do czwartku o godz. 20.50. W obsadzie znaleźli się młodzi aktorzy – Jaśmina Polak i Bartosz Bielenia oraz, w epizodycznej roli Seweryna Baryki – Wiesław Komasa. Muzykę przygotował Łukasz Borowiecki, a za reżyserię dźwięku odpowiadał Andrzej Brzoska.

W następnej kolejności Trójka w paśmie "Proza w Trójceprzypomni "Kochanka Wielkiej Niedźwiedzicy" Sergiusza Piaseckiego. Czytają: Przemysław Bluszcz (jako narrator) oraz Wiktoria Gorodeckaja (we wszystkich "rolach żeńskich"). Muzykę przygotował Łukasz Borowiecki. 

Barbara Marcinik i Przemysław Bluszcz, fot. Jakub Sadowski Barbara Marcinik i Przemysław Bluszcz (foto: Jakub Sadowski)

Na deskach teatralnych Trójki

Od niedzieli 29 marca w godz. 20.00-21.00 w ramach audycji "Scena Teatralna Trójki" będziemy nadawać słuchowiska:

 • "Mojżesz – Remix", "Kiedy byłem małym chłopcem" oraz "Wojna dziecko matka" Tomasza Mana
 • "Latawiec z betonu" Moniki Milewskiej;
 • "Prezydent Paderewski" Marka Kochana;
 • "Andy" Krzysztofa Czeczota;
 • "Tancerz mecenasa Kraykowskiego. Dziewictwo" Witolda Gombrowicza;
 • "Nie-miejsce" Marcina Teodorczyka;
 • "Autarkia" Katarzyny Dąbkowskiej-Kułacz;
 • "Radio Wolna Europa" Edwarda Dewereńskiego;
 • "I w anioły" Witolda Pelki.

Ponadto od najbliższego czwartku po 22.00 Program 3 będzie przypominać archiwalne słuchowiska z cyklu "Teatrzyk Zielone Oko".

Satyryczne perełki 

Od poniedziałku 23 marca o godz. 19.50 możemy słuchać "Mini Akademii Rozrywki", a najlepsze skecze wybierze dla Państwa Łukasz Szwed. We środę 23 marca o godz. 13.15 powróciliśmy do kultowego komediowego słuchowiska "Kocham pana, Panie Sułku" Jacka Janczarskiego. W rolach pani Elizy i Pana Sułka usłyszymy oczywiście Martę Lipińską i Krzysztofa Kowalewskiego.

Plakat promujący słuchowsko "Kocham pana, panie Sułku" Plakat promujący słuchowisko "Kocham pana, panie Sułku" Jacka Janczarskiego
Polecane