Skalpel i słoneczne światło "Highlight"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Skalpel i słoneczne światło "Highlight"
SkalpelFoto: Bartosz Hołoszkiewicz/materiały prom.

– Robiąc muzykę, zawsze staramy się nie działać krótkoterminowo, chcemy, by był to "towar o długiej dacie przydatności" – mówił Igor Pudło, połowa duetu Skalpel, który powraca z krążkiem "Highlight". Płyta ukaże się 20 marca nakładem NoPaper Records.

Posłuchaj

"Highlight" Skalpela – kolorowy album na trudny czas (Wieczór w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

"Highlight" to eklektyczny, niezwykle efektowny album, który otwiera nowy rozdział w karierze grupy – na świecie za jej promocję i dystrybucję odpowiadać będzie kultowa oficyna !K7 Records (m.in Tosca, Tricky).

"Highlight" Skalpel  Foto: mat. promocyjne "Highlight" Skalpel (foto: mat. promocyjne)

"Highlitght" to kolejny przełom  płyta najbardziej eklektyczna w karierze grupy z Wrocławia, którą tworzą Igor Pudło i Marcin Cichy. Punkty odniesienia na nowym albumie wyznaczane są przez fusion Milesa Davisa, minimal music czy elektroniczną spuściznę Warpa i Ninja Tune. Nie zabrakło też odniesień do polskiej jazzowej tradycji, jak i trip-hopu, jednak to album jednoznacznie współczesny, korespondujący z brzmieniowymi trendami i nagraniami najgłośniejszych obecnie producentów. A przy tym głos osobny i oryginalny. 

– Ta płyta jest bardziej kolorowa niż poprzednie i jest bardziej Marcina – słychać na niej jego talent techniczny i artystyczny. W ostatnich latach bardzo posunął się do przodu, jeżeli chodzi o technologię muzyczną, umiejętności realizacyjne i produkcyjne. Ja dokładałem swoje trzy grosze i trochę patrzyłem na to z zewnątrz, mając wpływ na ostateczny kształt albumu, z którego jestem bardzo zadowolony – opowiadał Igor Pudło.


*
**

Tytuł audycji: Wieczór z Trójką w domu
Prowadzi: Agnieszka Szydłowska
Gość: Igor Pudło (Skalpel)
Data emisji: 18.03.2020
Godzina emisji: 20.16

mat. prasowe/kr/mk

Polecane