"Zostań z muzyką" – artyści aktywni w sieci

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Zostań z muzyką"  – artyści aktywni w sieci
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/PrinceOfLove

– Branża muzyczna ma możliwość, której nie mają wszystkie inne. Można być aktywnym artystą bez bezpośredniego kontaktu z publicznością – mówił w Trójce Tomasz Kopeć z Polskiej Fundacji Muzycznej.

Posłuchaj

Tomasz Kopeć o akcji "Zostań z muzyką" (Wieczór w Trójce)
+
Dodaj do playlisty
+

Akcja "Zostań z muzyką" to inicjatywa Polskiej Fundacji Muzycznej mająca na celu gromadzenie w jednym miejscu pomysłów grania bez publiczności. Pojawiają się one w mediach i w sieci jeden po drugim. Pierwszym dużym festiwalem wyłącznie w sieci stała się w ostatni weekend kultowa turystyczna YAPA w Łodzi, dzisiaj wystąpi w sieci Rafał Rutkowski, w sobotę na koncert sieciowy z własnego domu zaprasza Jadzia Kłapa – muzyk i lekarz medycyny #kroplowkamuzyki, Karina i Adam Bałdychowie szykują serię koncertów #gramywdomu, Grzech Piotrowski udostępnia swój klub Six Seasons na kolejne występy bez publiczności, o graniu w sieci myśli klub Akwarium…

– Fundacja powstała wtedy, kiedy artyści zaczęli chorować, kiedy okazało się, że nie są zabezpieczeni. Pani Łucja Prus, Jacek Kaczmarski, mnóstwo jazzmanów jak Tomasz Szukalski, Zbigniew Wegehaupt. Dlatego organizujemy koncerty charytatywne i zbiórki, zakładamy konta. Przez te 17 lat było 70 akcji i 70 osób, którym udało się pomóc – opowiadał  Tomasz Kopeć.

Akcję #zostańwdomuzmuzyką zainspirowała Urszula, która 15 marca zagrała koncert transmitowany online – Od kilku dni działa już kilkanaście imprez. Strona internetowa integruje wszystkie tego typu wydarzenia. Ktokolwiek się zgłosi, nieważne, z którego miejsca w Polsce i śpiewa, recytuje, tańczy czy czyta audiobooka, wpisujemy go do naszego kalendarza. W ten sposób w jednym miejscu każdy fan i artysta może zobaczyć co dzieje się każdego dnia. Co więcej, każdemu artyście proponujemy stworzenie "wirtualnej puszki" do zbierania środków. Chcemy wzbudzić solidarność branżową i tworzenia różnych inicjatyw w domach – zachęca prezes fundacji.

do usłyszenia,

www.facebook.com/PSgra

18.3.20

PRO8L3M- w domach z betony

PRO8L3M- koło fortuny

RASMENTALISM- numer

BRODKA- dancing schoes (Kamp! rmx)

BLUSZCZ - nie ma ich

FISZ EMADE- wiosna 86

TYMON & THE TRANSISTORS- widziałem cię z innym chłopcem

HEY- zazdrość

TĘSKNO - walc

***

Tytuł audycji: Wieczór z Trójką w domu
Prowadzi: Agnieszka Szydłowska
Gość: Tomasz Kopeć (prezes Polskiej Fundacji Muzycznej)
Daty emisji: 18.03.2020
Godzina emisji: 19.19

as/kr/ml

Polecane