Kultura w czasach...

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Kultura w czasach...
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Shvaygert Ekaterina

Pojawił się nowy #kulturawczasachpandemii.

Posłuchaj

Jak prowadzić życie kulturalne, nie wychodząc z domu (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Wszyscy zbieramy w tych dniach nowe doświadczenia. Bezsprzecznie na pierwszym miejscu stawiamy zdrowie i troskę o siebie i innych. Jednak kiedy już pozostaniemy w domu, trzeba wykorzystać ten czas jak najlepiej i zatroszczyć się o resztę człowieka :) Kultura, kultura i kultura  w tym programie nie wierzymy w dobre życie bez kultury. Takich jak my jest dużo więcej i właściwie już w pierwszych godzinach po zamknięciu teatrów, kin i sal koncertowych zaczęło się kombinowanie jak umożliwić nam pozostanie w kontakcie... W sieci pojawił się #kulturawczasachpandemii.

Plakat promujący spektakl "Stan podgorączkowy. Bibobit / Osiecka" Plakat promujący spektakl "Stan podgorączkowy. Bibobit / Osiecka"

Teatr Nowy z Poznania zagrał w czwartek spektakl transmitowany w internecie. Publiczność w sieci kilkakrotnie przewyższała pojemność sali teatralnej! Kto nie widział spektaklu "Stan podgorączkowy. Bibobit / Osiecka", ma okazję nadrobić zaległość TUTAJ (prosimy oglądać od 47 minuty zapisu). Film będzie dostępny do końca weekendu.

Teatr Wielki Opera Narodowa apeluje, by wpuścić operę i balet do domu. Na platformie VOD teatr proponuje obejrzenie "Halki (wileńskiej) do niedzieli włącznie. Poza tym wchodząc na stronę teatru możemy odbyć dwie wirtualne wycieczki - po samym budynku oraz po wystawie prac Władysława Hasiora.

Halka (wileńska) w reż. Agnieszki Glińskiej Halka (wileńska) w reż. Agnieszki Glińskiej

Takich propozycji jest całkiem sporo. Nie wychodząc z domu, można zwiedzać warszawską Zachętę czy Muzeum POLIN. Szeroko poszła Gdynia (ach, ta Gdynia!). Oficjalnie brzmi to tak: "Gdynia kulturalna przygotowała od przyszłego tygodnia streaming w sieci, w którym od 16 marca codziennie o godzinie osiemnastej będziemy wypuszczać nowy materiał z gdyńskich instytucji kultury". Pokazy teatralne, koncerty, warsztaty i filmy będą transmitowane, codziennie o godz. 18.00 na Facebooku Gdynia Kulturalna.

A tych możliwości jest znacznie więcej. TVP Kultura, myśląc o pozostających w domach dzieciach, przygotowała specjalne pasmo edukacyjne, nieprzerywane reklamami a napełnione filmowymi adaptacjami lektur szkolnych, programami edukacyjnymi, klasycznymi spektaklami teatru telewizji. Ninateka wydaje się zbiorem bez dna. Poczytać można wchodząc na Wolne Lektury

O tym dzisiaj opowiadaliśmy w składzie Myszkowska & Niebudek & Margański. Pisząca te słowa PS nasłuchuje z domu. 

Do usłyszenia!

PS. do 25 marca można się zgłaszać do konkursu Nespresso Talents

na FB 24/7

***

Tytuł audycji: Radiowy dom kultury 
Prowadzi: Jan Niebudek
Autorzy: Agnieszka SzydłowskaWioletta MyszkowskaJan NiebudekMichał Margański
Data emisji: 14.03.2020
Godziny emisji: 13.07

Polecane