Dodatkowe audycje dla dzieci i młodzieży na antenach Polskiego Radia w czasie zamknięcia szkół i przedszkoli

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dodatkowe audycje dla dzieci i młodzieży na antenach Polskiego Radia w czasie zamknięcia szkół i przedszkoli
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/sirtravelalot

W związku ze zwolnieniem dzieci i młodzieży z obowiązku szkolnego w wyniku epidemii koronawirusa, Polskie Radio proponuje swoim najmłodszym słuchaczom i ich rodzicom dodatkowe audycje w Jedynce i Trójce. Cały czas można słuchać również cyfrowego Polskiego Radia Dzieciom.

Radiowa Trójka przygotowała kilka ciekawych audycji dla dzieci i młodzieży. W codziennej ramówce pojawią się – od poniedziałku do piątku – następujące audycje: "Akademia Pana Kleksa" Jana Brzechwy (czyta Piotr Fronczewski, godz. 10.30); kulturalne rekomendacje dla dzieci i młodzieży – dziennikarze Trójki polecają książki, płyty i filmy (godz. 11.15) oraz powieść w odcinkach dla młodzieży – realizacja w przygotowaniu (godz. 13.45).

Ponadto w popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" (godz. 16.00-19.00) pojawią wyjątkowi goście oraz wyemitowana zostanie "Mini zagadkowa niedziela", czyli wybór najciekawszych rozmów z audycji "Zagadkowa niedziela" Katarzyny Stoparczyk (goście inspirujący dziecięcą wyobraźnię – początek ok. godz. 18.10).

***

W okresie wymuszonej przez epidemię przerwy w nauce i zajęciach przedszkolnych radiowa Jedynka przygotowała, od 16 marca, nowe propozycje dla najmłodszych słuchaczy. Rodzice z dziećmi znajdą nowe pozycje antenowe do wspólnego słuchania w przedpołudniowym paśmie "Cztery pory roku" (godz. 9.00-12.00). W audycji dziennikarze Jedynki podpowiedzą w nim, jak zorganizować domowe zabawy i jak wspólnie ciekawie spędzić czas. Z kolei w dźwiękowym konkursie "Od małego do dużego" dzieci będą opisywać jakiś przedmiot lub zjawisko, a dorośli spróbują trafnie odpowiedzieć na pytanie. Nagrodami będą m.in. książki do wspólnego czytania.

Wiele atrakcyjnych audycji dla najmłodszych słuchaczy i ich rodziców można znaleźć w cyfrowym i całodobowym Polskim Radiu Dzieciom. W jego ramówce znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci (emisja od godz. 7.00). Pasmo wieczorne, kierowane do osób dorosłych (od godz. 21.00) to kompendium wiedzy w zakresie wychowania, rozwoju, kultury i sztuki.

Polskiego Radia Dzieciom można słuchać przy pomocy cyfrowych odbiorników DAB+ i aplikacji na smartfony oraz w internecie (www.polskieradiodzieciom.pl).

Polecane