Czy z teściową da się żyć?
2020-03-05, 13:03 | aktualizacja 2020-03-05, 20:03
Ten dzień obchodzony jest w wielu państwach na świecie, choć w różnych miesiącach i dniach. Dzień teściowej w Meksyku obchodzony jest od 1934 roku.
Posłuchaj
W Polsce Dzień Teściowej obchodzimy 5 marca. Po co nam taki dzień? Dla wielu osób to ważne święto rodzinne. Innym służy jako okazja do przypomnienia niezliczonych, czasem ryzykownych żartów.
Czy z teściową da się żyć?
– Bardzo często próbujemy dość wisielczo żartować z tego, na co, jak nam się wydaje, nie możemy wpłynąć i co kształtuje nasze życie. Po części jest to spowodowane tym, że teściowa jest dosyć "widoczna" – podkreśla prof. Tomasz Grzyb z Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu i podkreśla, że "żarty zawsze mówią o pewnych ekstremach". – Nie każda teściowa tak wygląda czy się zachowuje – dodaje psycholog.
– Zastanawiałem się nad tym, jak można zmonetyzować teściową – mówi żartobliwie ekonomista Paweł Satalecki. – Wyszło mi na to, że teściowa jest bardzo wartościowym aktywem potencjalnego gospodarstwa domowego. Jeśli jest w starszym wieku, otrzymuje emeryturę, która została ostatnio podwyższona, poza tym emerytury są waloryzowany, a banki bardzo przychylnie patrzą na osoby, które otrzymują stałe świadczenia socjalne od państwa – dodaje rozmówca Kuby Strzyczkowskiego i zaznacza, że "jeśliby teściową potraktować jak biznes, to trzeba pamiętać, że w biznesie najważniejsze są relacje, które trzeba nie tylko utrzymywać, ale i rozwijać".
Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której oprócz gości swoje zdanie wyrazili także nasi Słuchacze.
***
Tytuł audycji: Za, a nawet przeciw
Prowadzi: Kuba Strzyczkowski
Goście: prof. Tomasz Grzyb (psycholog, Uniwersytet SWPS we Wrocławiu), Paweł Satalecki (ekonomista), Krzysztof Piasecki (satyryk), Anna Pietruszka-Dróżdż (trenerka, Synergis), Krzysztof Skiba (muzyk), Mirosław Pęczak (kulturoznawca, Uniwersytet Warszawski)
Data emisji: 05.03.2020
Godzina emisji: 12.08
mk
Oto wyniki sondy przeprowadzonej podczas audycji: