Nutka – muzykalna pszczoła w operze

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nutka – muzykalna pszczoła w operze
Teatr Wielki Opera NarodowaFoto: Shutterstock/meunierd

– Na dachu Teatru Wielkiego w Warszawie jest ul. Możemy pomyśleć, że, ze względu na umiejscowienie, miód, który produkują żyjące tam pszczoły, nie jest najlepszy. Nic bardziej mylnego – zaskakuje Mateusz Matyszkowicz.

Posłuchaj

Historia muzykalnej pszczółki (Czarnoksiążnik/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

"Nutka. Najbardziej muzykalna pszczoła świata" "Nutka. Najbardziej muzykalna pszczoła świata"

– Musi coś być w tych pszczołach, które mieszkają na dachu Teatru Wielkiego i Opery Narodowej, bo są one nieco inne. Temat ten zgłębił Grzegorz Kasdepke. Nie wiem ile czasu spędził siedząc przed tym ulem, ale zauważył jednego jej mieszkańca – Nutkę, która jest pszczółką bardzo wyjątkową – mówi Mateusz Matyszkowicz.

O tym, że pszczoły są pracowite wiedzą wszyscy. O tym, że mieszkają na dachu Teatru Wielkiego – tylko niektórzy. Za to o tym, że pszczoły są muzykalne, nie wie chyba nikt! Poznajcie więc pszczółkę Nutkę, która na scenie operowej czuje się lepiej niż w ulu. Jakie w związku z tym ma przygody i kłopoty, dowiecie się z książki "Nutka. Najbardziej muzykalna pszczoła świata" mistrza literatury dziecięcej Grzegorza Kasdepki z rysunkami ​gwiazdy światowego komiksu Przemka Trust Truścińskiego.

***

Tytuł audycji: Czarnoksiążnik
Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz
Data emisji: 28.02.2020
Godzina emisji: 7.41

mat. prasowe/ml

Polecane