"Obrazowa" historia pewnego morderstwa

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Obrazowa" historia pewnego morderstwa
"Nikoś" został zastrzelony w 1998 r. w GdyniFoto: Stevepb/Pixabay

– Parę dni temu od autora tej książki dowiedziałem się, że prawdopodobnie zekranizuje ją Brad Pitt, który zagra też głównego bohatera – mówi Mariusz Cieślik o książce "Pacjentka" pióra Alexa Michaelidesa.

Posłuchaj

Mariusz Cieślik poleca "Pacjentkę" pióra Alexa Michaelidesa (Przodownicy lektury/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Okładka książki "Pacjentka", Wydawnictwo W.A.B. Okładka książki "Pacjentka", Wydawnictwo W.A.B.

Ceniona malarka i fotografka mody Alicia Berenson wiedzie życie, jakiego z pozoru każdy mógłby jej pozazdrościć. Jednak pewnego wieczoru, gdy jej mąż Gabriel wraca do domu, Alicia pięć razy strzela mu w głowę. Od tego momentu kobieta przestaje mówić. Nikt poza nią nie wie, co wydarzyło się tamtej nocy. Ostatecznie trafia do zamkniętego ośrodka psychiatrycznego Grove. Pewnego dnia w tymże ośrodku rozpoczyna pracę psychoterapeuta Theo Faber. Zafascynowany postacią Alicii i jej historią Theo robi wszystko, co w jego mocy, aby dotrzeć do pacjentki i sprawić, żeby się przed nim otworzyła. Chce także rozwikłać zagadkę śmierci Gabriela. Poznając pacjentkę, psychoterapeuta nieoczekiwanie odnajduje coraz więcej podobieństw w ich losach. Dokąd zaprowadzą go ich rozmowy i co się stanie, jeśli Alicia wreszcie zacznie mówić?

– Ten kryminał odniósł w Polsce gigantyczny sukces, od wielu miesięcy jest na listach bestsellerów – podkreśla dziennikarz Trójki.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Data emisji: 26.02.2020
Godzina emisji: 10.09

mat. prasowe/mk

Polecane