Woreczki ryżu na wagę złota

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Woreczki ryżu na wagę złota
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/JLwarehouse

Wielkopostną akcję charytatywną "Woreczek ryżu dla Kenii" wymyślili osiem lat temu studenci należący do Wspólnoty Porcjunkula przy klasztorze oo. Franciszkanów na Górze Przemysła w Poznaniu.

Posłuchaj

Zakonnicy i studenci na pomoc potrzebującym (Reportaż/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Cel był taki, żeby wesprzeć Franciszkanów pracujących na misjach w Kenii i Ekwadorze, którzy oprócz posługi duszpasterskiej prowadzą tam przedszkola, szkoły podstawowe i zawodowe, sierocińce, przychodnie zdrowia, ośrodki opieki nad osobami starszymi, a w rejonach gdzie brakuje wody, kopią studnie głębinowe. Zajmują się tam najbiedniejszymi i cierpiącymi głód ludźmi. Współorganizatorem akcji jest franciszkańska Fundacja "Tworzyć miłością". W tym roku do wzięcia udziału w akcji zachęca Grupa Mozarta.

– Zaczęliśmy od 7 tys. zł osiem lat temu. W 2019 roku, na 31 grudnia, zebraliśmy 214 tys. zł. Zgłosiło się dużo szkół z całej Polski. Woreczki do wypełnienia ryżem są już gotowe, wolontariusze nas wspomagają. Będziemy wysyłać je nie tylko na adresy w naszym kraju, bo zgłosili się również bracia Franciszkanie z Niemiec, którzy też chcą włączyć się w akcję, która z ogólnopolskiej właśnie robi się międzynarodowa – mówią organizatorzy akcji.

***

Posłuchaj także innych reportaży emitowanych w Trójce >>>

***

Tytuł audycji: Reportaż w Trójce
Tytuł reportażu: "Woreczek ryżu"
Autor reportażu: Urszula Żółtowska-Tomaszewska
Data emisji: 26.02.2020
Godzina emisji: 18.45

ml

Polecane