Nieoczywisty pop Marca Almonda

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Nieoczywisty pop Marca Almonda
Marc Almond Foto: mat. promocyjne

– Przy każdej kolejnej płycie staram się spojrzeć z trochę innego kąta, spróbować innego podejścia, korzystać z innych wpływów. Na początku myśleliśmy o zrobieniu progrockowej płyty z miłymi utworami – mówił Marc Almond o powstawaniu płyty "Chaos and a Dancing Star", którą tworzył wraz z Chrisem Braidem, producentem znanym ze współpracy z artystkami takimi jak Sia czy Beth Ditto.

Posłuchaj

Marc Almond o kulisach powstawania płyty "Chaos and a Dancing Star" (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

– Album przygotowywaliśmy ponad trzy lata. Chris Braide i ja zaczęliśmy nagrywać go tuż po ukazaniu się "The Velvet Trail". Po drodze pojawiły się inne projekty – ja podpisałem kontrakt z wytwórnią BMG na album z coverami "Shadows and Reflections", Chris Braide produkował muzykę innych artystów. Nawet nie planowaliśmy "Chaos and a Dancing Star" jako pełnego albumu. Stwierdziliśmy, że po prostu zaczniemy nagrywać piosenki i zobaczymy, co z tego wyjdzie – zdradził muzyk w rozmowie telefonicznej z Piotrem Stelmachem. – To taki nieco mniej oczywisty kierunek muzyki pop – opisuje.

Marc Almond "Chaos and a Dancing Star"  Foto: mat. promocyjne Marc Almond "Chaos and a Dancing Star" Foto: mat. promocyjne

Tu można posłuchać pierwszej godziny audycji "Myśliwiecka 3/5/7" z 22 lutego 2020 roku

Tu można posłuchać drugiej godziny audycji "Myśliwiecka 3/5/7" z 22 lutego 2020 roku

Tu można posłuchać trzeciej godziny audycji "Myśliwiecka 3/5/7" z 22 lutego 2020 roku


W audycji mogliśmy także posłuchać z rozmowy z wokalistką i liderka grupy Sorry Boys – Belą Komoszyńską, która wspominała najważniejsze momenty minionej trasy koncertowej promującej album "Miłość".

***

Tytuł audycji: Myśliwiecka 3/5/7
Prowadzi: Piotr Stelmach
G
oście: Bela Komoszyńska (wokalistka i liderka grupy Sorry Boys), Marc Almond (piosenkarz, kompozytor)
Data emisji: 22.02.2020
Godzina emisji: 16.23

kr

Polecane