"Obywatel Miłość". Wzruszający film o Grzegorzu Ciechowskim

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
"Obywatel Miłość". Wzruszający film o Grzegorzu Ciechowskim
Wojciech Skrobiszewski i Bruno CiechowskiFoto: archiwum prywatne B. Ciechowskiego

– Jak pokazywałem film "Obywatel Miłość" znajomym i widziałem reakcje osób, które znają twórczość mojego Taty, a także tym, które nie znają, nie widziałem różnicy między nimi. Ta historia jest na tyle wiarygodna i intymna, że po prostu wzrusza – ocenia Bruno Ciechowski.

Posłuchaj

"Obywatel miłość". Grzegorz Ciechowski widziany oczami najbliższych (Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

"Obywatel Miłość" to bardzo osobisty i emocjonalny obraz o wielkim uczuciu, które narodziło się i trwało na przekór przeciwnościom. Główną bohaterką jest Anna Skrobiszewska, która opowiada o życiu z Grzegorzem Ciechowskim. Film jest też swego rodzaju mapą, pozwalającą lepiej zrozumieć twórczości artysty – opowiada o kulisach i powodach powstawania wielu piosenek. Nigdy niepublikowane materiały archiwalne wykorzystane w filmie pokazują Ciechowskiego w nieznanym dotąd świetle. Widzimy Grzegorza jako głowę rodziny, ojca i męża. Dzięki tej opowieści możemy lepiej zrozumieć jego życiowe wybory. 

Obecnie prowadzona jest akcja crowdfundingowa, która ma na celu wydanie filmu na DVD. 


Ola Budka i Bruno Ciechowski rozmawiali między innymi o piosenkach Grzegorza Ciechowskiego powstałych na kanwie listów artysty Ola Budka i Bruno Ciechowski rozmawiali między innymi o piosenkach Grzegorza Ciechowskiego powstałych na kanwie listów artysty.

***

Tytuł audycji: Audycja muzyczna
Prowadzi: Ola Budka
G
ość: Bruno Ciechowski (syn Grzegorza Ciechowskiego)
Data emisji: 18.02.2020
Godzina emisji: 15.06

gs/jp


Polecane