Robert Biedroń: pary jednopłciowe powinny mieć prawo do adopcji dzieci

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Robert Biedroń: pary jednopłciowe powinny mieć prawo do adopcji dzieci
Robert Biedroń był gościem Salonu Politycznego Trójki.Foto: PR

– Jak równość to równość. W tej kwestii także. Nie ma co kluczyć w tej sprawie. Takie dzieci już są, wychowują się w takich związkach – mówił w Programie 3 Polskiego Radia europoseł i kandydat na prezydenta Robert Biedroń, zapytany o kwestię adopcji dzieci przez pary homoseksualne.

Posłuchaj

Robert Biedroń o związkach partnerskich (Salon polityczny Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Zdaniem gościa radiowej Trójki sprawa "regulacji" związków partnerskich to kwestia cywilizacyjna. – Trzeba cywilizacyjnie dorównywać do tych, którzy już to zrobili. Związki partnerskie są w większości krajów Unii Europejskiej. Polkom i Polakom już dzisiaj w zdecydowanej większości to nie przeszkadza. Trzeba to po prostu, po ludzku, raz na zawsze uregulować – podkreślił Robert Biedroń.

>>> [CZYTAJ TAKŻE]: Dariusz Standerski: Biedroń połączył Millera i Kwaśniewskiego

Jak zaznaczył, ma gotowy projekt w tej sprawie. – Możemy go oczywiście zmodyfikować, jestem na to otwarty. Ale uważam, że miarą rozwoju cywilizacyjnego jest niewykluczanie jakiejkolwiek grupy w naszym kraju. A poczucie społeczne w tej sprawie się zmienia. Tę sprawę trzeba w końcu, po ludzku uregulować. Chcę ją uregulować – powiedział europoseł.

PAP Duda konwencja 1200.jpg
Kampania Andrzeja Dudy nabiera rozpędu. "Pracujemy pełną parą"

"Nie ma co kluczyć w tej sprawie"

Zapytany o adopcję dzieci przez pary jednopłciowe stwierdził, że dla wszystkich powinny być równe prawa. – Wszystkie takie same prawa jak w związkach różnej płci. Jak równość to równość. W tej kwestii także. Nie ma co kluczyć w tej sprawie. Takie dzieci już są, wychowują się w takich związkach – podkreślił polityk.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Mówił również o swoim programie w wyborach prezydenckich. – Chcę Polski nowoczesnej, otwartej, świeckiej – gdzie państwo jest oddzielone od Kościoła, gdzie stać nas na emerytury wdowie, na renty wdowie, gdzie mamy wsparcie dla tych, którzy potrzebują mieszkań – zaznaczył Robert Biedroń.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Robert Biedroń (Prezes partii Wiosna, kandydat Lewicy na prezydenta)
Data emisji: 18.02.2020
Godzina emisji: 8.14

bartos/ml

Polecane