Z metropolii w Góry Izerskie. Od marzeń do ich realizacji

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Z metropolii w Góry Izerskie. Od marzeń do ich realizacji
Kiedyś szkoła ewangelicka, dziś – dom gościnnyFoto: kwieci.pl/

Piotr, który zawodowo zajmuje się zarządzaniem projektami informatycznymi, to typ samotnika. Kocha góry. Łukasz, specjalista od PR-u uwielbia magiczne izerskie krajobrazy i zwierzęta.   

Posłuchaj

Dlaczego czasem warto się odważyć (Instrukcja Obsługi Człowieka/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Obydwaj prosto z Warszawy przenieśli się do górskiej wsi Kwieciszowice koło Świeradowa-Zdroju w Górach Izerskich. Kupili szkołę ewangelicką wybudowaną w 1913 roku, odnowili i otworzyli w niej dom gościnny. Sami zajmują parter, gdzie dawniej mieściło się mieszkanie nauczyciela. Spędzają tam weekendy, a nawet całe tygodnie.

– Nie potrzebowaliśmy ogromnych pieniędzy na remont tego domu. To właściwie koszt większego mieszkania na warszawskim Mokotowie– mówi Łukasz.  Foto: kwieci.pl – Nie potrzebowaliśmy ogromnych pieniędzy na remont tego domu. To właściwie koszt większego mieszkania na warszawskim Mokotowie– mówi Łukasz. Foto: kwieci.pl

– Jestem astmatykiem. W Warszawie czułem się coraz gorzej, a tutaj mieszkam niecały rok i czuję, że mój organizm się oczyszcza – stwierdził Łukasz w rozmowie z Grażyną Dobroń. – Zależało nam na tym, żeby w tej szkole zachować to, co najpiękniejsze – stare belki, stare podłogi, które odkryliśmy. Dodaliśmy też nowe elementy. Ludzie mówią nam, że czują się, jak u siebie w domu, a na drugi dzień już chodzą na bosaka – opisuje. 


– Nie wyobrażam sobie spędzić całego życia w jednym miejscu i robić to samo. Lubię wymyślać sobie różne cele. Nie musimy dojeżdżać do pracy samochodem, wydawać pieniędzy na lunche. Nawet nie mamy, kiedy wydawać tych pieniędzy – dodaje Piotr.

Łukasz i Piotr   Foto: kwieci.pl Łukasz i Piotr Foto: kwieci.pl

– Czasem warto się odważyć na ten krok. Często trzeba z marzeń przejść do realizacji. Żyjemy bardzo blisko przyrody i to nam wystarcza – podsumowują bohaterowie audycji.

***

Tytuł audycji: Instrukcja obsługi człowieka
Prowadzi: Grażyna Dobroń 
Data emisji: 17.02.2020
Godzina emisji: 11.30

kr/gs

Polecane