Dialog. Jak się go nauczyć?

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Dialog. Jak się go nauczyć?
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/fizkes

Jak dotrzeć do świadomości społecznej, by umożliwić jego doświadczenie, by go nauczyć? Zajmuje się tym Nansen Center for Peace and Dialogue (Centrum Pokoju i Dialogu imienia Nansena) w Norwegii.

Posłuchaj

Jak ważny jest dialog? (Klub Trójki)
+
Dodaj do playlisty
+

Czym jest dialog? Według Centrum Pokoju i Dialogu imienia Nansena, to rozmowa oparta o pokorę, szacunek i otwartość, które pozwalają nam dowiadywać się nowych rzeczy o sobie nawzajem. Dzięki temu, możemy znaleźć wyjście z pozornie niemożliwych do rozwiązania sytuacji. Dialog wzmacnia związku w społeczeństwie i umacnia jego tkankę, otwiera drzwi do spokojnej koegzystencji.

Długoterminowe zalety dialogu to wzmocnienie więzi i współpracy, często pozwalające na dalszy rozwój. Płynące z niego korzyści przychodzą powoli, ale są trwałe. Pozwalają na zmiany wewnątrz społeczności i dają konstruktywne rozwiązania problemów i sporów.

– Dialog jest głębszą relacją, która wymaga bardzo dużo od dwóch stron. To również stworzenie ludziom takich możliwości i zasad, by się oni usłyszeli. Nie może to być walka na argumenty, arena, gdzie zakładamy maski i czekamy, by wypowiedzieć swoje zdanie – mówi współpracująca z Centrum Izabela Salicka, trener, coach, mediator organizacyjny.

***

Tytuł audycjiKlub Trójki
Prowadzi: Dariusz Bugalski
Gość: Izabela Salicka (trener, coach, mediator organizacyjny)
Data emisji: 17.02.2020
Godzina emisji: 21.09

ml/gs

Polecane