Sambor Dudziński i jego zagadkowe instrumenty

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Sambor Dudziński i jego zagadkowe instrumenty
"Zagadkowa" niedziela na Festiwalu "Trójka Górom"Foto: Polskie Radio

– Pasja jest naszym zadaniem na Ziemi – mówił wokalista, kompozytor i multiinstrumentalista Sambor Dudziński, który na Festiwal "Trójka Górom" przyszedł z trzema walizkami zaczarowanych instrumentów. 

Posłuchaj

Bractwo Walońskie i zagadkowe instrumenty (Zagadkowa niedziela/Trójla)
+
Dodaj do playlisty
+

– Pasja nadaje sens naszemu życiu. Człowiek bez pasji staje się smutny, bo wykonuje rzeczy, które go nie cieszą. Pasja sprawia, że nawet kiedy robimy rzeczy, za którymi nie przepadamy, to za chwilę wracamy do naszego małego świata, który może mieścić się nawet we fragmencie pokoju i możemy tę pasję rozwijać – tłumaczył dzieciom muzyk.

Sambor Dudziński i jego "dźwiękowiązałka"   Foto: Gabriela Darmetko Sambor Dudziński i jego "dźwiękowiązałka" Foto: Gabriela Darmetko

W Zagadkowym Studiu (wyjątkowo umiejscowionym w Norweskiej Dolinie) pojawił się także Robert Pawłowski – jeden z dwunastu mistrzów Bractwa Walońskiego, przewodnik oraz pomysłodawca i współtwórca osady Średniowiecznych Poszukiwaczy Skarbów, który opowiedział o znaczeniu nazwy Szklarskiej Poręby i o pierwszych poszukiwaczach skarbów na tym terenie, którymi okazali się… starożytni Grecy!

***

Tytuł audycji: Zagadkowa niedziela
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Goście: Sambor Dudziński (aktor teatralny, wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista), Robert Pawłowski (mistrz Bractwa Walońskiego, przewodnik, pomysłodawca i współtwórca osady Średniowiecznych Poszukiwaczy Skarbów)
Data emisji: 16.02.2020
Godzina emisji: 9.07

kr


Polecane