Katarzyna Figura: trzeba myśleć szerzej. Trójkowe, filmowe spotkanie na Festiwalu "Trójka Górom"

  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Mail
Katarzyna Figura: trzeba myśleć szerzej. Trójkowe, filmowe spotkanie na Festiwalu "Trójka Górom"
Katarzyna Figura Foto: PAP/Tomasz Gzell

– Kiedy pozostajemy tylko w jednej dziedzinie, narzucamy sobie, a w konsekwencji też i widzom, pewne ograniczenia – podkreślała Katarzyna Figura w rozmowie z Ryszardem Jaźwińskim podczas 6. edycji Festiwalu "Trójka Górom".

Posłuchaj

Katarzyna Figura o współpracy z Małgorzatą Szumowską (Trójkowo, filmowo/Trójka)
+
Dodaj do playlisty
+

Aktorka przybyła do Szklarskiej Poręby tylko na jeden dzień, jednak znalazła czas, by opowiedzieć Słuchaczom o swoim dotychczasowym dorobku aktorskim i nowych rolach filmowych, wśród których m.in. ta w najnowszym filmie Małgorzaty Szumowskiej "Wonder Żenia", opowiadającym o młodym ukraińskim mężczyźnie, który przybywa do Polski.

– Moja historia z Małgośką jest bardzo długa. Na początku lat dwutysięcznych obejrzałam w telewizji fragmenty jej debiutu "Szczęśliwy człowiek", które mnie zachwyciły. Poprosiłam ja o spotkanie i wyraziłam chęć wystąpienia w jej filmie. W 2006 roku skontaktowała się ze mną Krystyna Janda. Powiedziała, że otwiera teatr Polonia i zaproponowała mi udział w monodramie
"Badania terenowe nad ukraińskim seksem" według Oksany Zabużko. Powiedziała też: "Wybierz sobie reżysera, jakiego chcesz, każdego Ci załatwię", a ja odpowiedziałam "Chcę Małgośkę Szumowską!". I tak zaczęła się nasza wspólna zawodowa przygoda – opowiadała artystka.

Festiwal "Trójka Górom" 2020 w Szklarskiej Porębie – Ryszard JaźwińskiRyszard Jaźwiński w Szklarskiej Porębie  Foto: Gabriela Darmetko

W obsadzie powstającego filmu twórczyni "Body/Ciało" i "33 scen z życia" znaleźli się także Agata Kulesza, Weronika Rosati, Maja Ostaszewska, Łukasz Simlat, Krzysztof Czeczot oraz znany fanom serialu "Stranger Things" Alec Utgoff.

W audycji ponadto:

  • rozmowa z Jakubem Zającem, odtwórcą roli młodego Zenka Martyniuka w filmie "Zenek" w reżyserii Jana Hryniaka.
  • aktualności filmowe;
  • piosenki i muzyka z filmów.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Ryszard Jaźwiński
Autorka materiału dodatkowego: Wioletta Myszkowska
Goście: Katarzyna Figura (aktorka filmowa i teatralna), Jakub Zając (aktor)
Data emisji: 15.02.2020
Godzina emisji: 15.08

kr

Polecane